OGOLNOPOLSKI TURNIEJ FURO KARATE

30 stycznia 2016 roku w hali sportowej gimnazjum im. Karskiego w Wiśniowej Górze odbył się Ogólnopolski Turniej Furo Karate w grapplingu. W szranki stawali zawodnicy z Łodzi, Justynowa, Andrespola, Gałkowa, Tuszyna, Wiśniowej Góry i Łasku.

Organizatorem zawodów była organizacja Vale Tudo Promotions, a turniej odbywał się pod patronatem wójta Andrespola Dariusza Kubusa i Furo Organisation z siedzibą w Norymberdze.

Walki rozpoczęły się od niezwykle dynamicznych i widowiskowych zmagań dzieci. W kategorii dziewczynek do lat 7 wygrała Roksana Kłujsza, a na drugim miejscu znalazła się Zuzanna Wałoszek. Wśród chłopców w limicie do 22kg, najlepszy okazał się Igor Piechulski. Na kolejnym miejscach, po bardzo dobrych walkach uplasowali się Kajetan Bińczak, Oskar Krauze i Adam Kominiak. Kategoria dzieci do 27kg należała z kolei do Wiktora Kleina, który pokonał kolejno Bartosza Chodaka i walecznego Szymona Piera. W limicie dzieci do 40kg najlepszy był Marcel Górski, który wygrał wszystkie walki. Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Zdyb, a na trzecim egzekwo znalazło się trzech zawodników: Rafał Muchiewicz, Wiktor Pietrzykowski i Igor Pietrzykowski, a czwarty był Przemysław Kozik.

Kategorię wiekową do 11 lat zdominowała Zuzanna Bińczak. Na drugim miejscu uplasowała się niezwykle „aktywna turniejowo” zawodniczka - Ewa Rzeźnik, a na trzecim miejscu Oskar Nowakowski. W kategorii chłopców do lat 12 najlepszy okazał się Rafał Kaczmarek. Drugie miejsce należało do zwycięzcy dwóch walk Marcina Lalka. Na trzecim i czwartym miejscu znaleźli się kolejno Kajetan Kuźniak i Jakub Jabłoński.

W kategorii OPEN juniorów nie miał sobie równego Arnold Jagiełło. Na drugim miejscu uplasowała się niezwykle utalentowana Natalia Jasińska, która jedną z walk wygrała przez efektowne poddanie. W tym samym miejscu na podium, co Natalia stanął również Adrian Rędzikowski. Trzecie miejsce należało do najcięższego zawodnika w tej kategorii - Piotra Turka, który wniósł na wagę 93kg. Czwarte miejsce przypadło najmłodszemu juniorowi Bartoszowi Turkowi.

W kategorii seniorów do 90kg zwyciężył Przemysław Kubiak, który wszystkie walki zwyciężył na punkty. Najcięższy pojedynek stoczył z Bartłomiejem Szurgotem z KSW Triumfator, którego pokonał dopiero z wielkim trudem po dogrywce. Na drugim miejscu wśród seniorów znalazł się Przemysław Lenartowicz, który poddał efektowną balachą Bartłomieja Musińskiego, a następnie pokonał na punkty, po ciężkim pojedynku Bartłomieja Szurgota. Trzecie miejsce należało do Bartłomieja Musińskiego, który jeden ze swoich pojedynków wygrał poprzez efektowną gilotynę. Na czwartym miejscu znalazł się Bartłomiej Szurgot, który w każdym stoczonym przez siebie pojedynku, wykazał się wielką zawziętością i sercem do walki.
W kategorii superciężkiej powyżej 100kg, w walce finałowej zmierzyli się Grzegorz Gawroński i Tomasz Kłujsza. Mimo walecznej postawy zawodnika z Gałkowa, który wychodził obronną ręką z kilku prób poddań, uległ on w końcu Grzegorzowi Gawrońskiemu, przegrywając walkę przez duszenie za pleców techniką mata-leao.

Walki sędziowali sensei Robert Musierowicz (1 Dan) i sempai Mateusz Bazelak. Sędziami puntkowymi byli sensei Adam Mieszkowski (1 Dan) i sensei Kamil Bazelak (1 Dan).
Za opiekę medyczną na zawodach odpowiedzialny był lekarz medycyny Paweł Gładysz, który jest również jednym z adeptów Furo Karate trenującym w Andrespolu. Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze zgromadził na starcie 52 zawodników i zawodniczek reprezentujących różne kluby w Polsce.

Na czołowych lokatach znaleźli się karatecy z trzech klubów, które dominowały na zawodach:  VTP Gym w Andrespolu,Furo Karate w Łasku i KSW Triumfator w Łodzi. Zawody cieszyły się niezwykłą popularnością wśród lokalnej publiczności, która zapełniła wszystkie miejsca siedzące na hali sportowej. To był trzeci, kolejny turniej Furo Karate w gminie Andrespol. Organizatorzy zapowiadają kontynuację tego cyklu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.