UFN 86: BOJAN VELICKOVIC vs ALESSIO DI CHIRICO

Kolejny ciekawy pojedynek został dodany do karty walk UFC Fight Night 86, która dziesiątego kwietnia zadebiutuje w Chorwacji. Jest to starcie pomiędzy Bojanem Velickoviciem, a Alessio Di Chirico, dwoma zawodnikami znanymi w naszym kraju.

Serb wystąpił u nas w roku 2013, po dobrej walce na MMA ATTACK 3 przegrał na punkty z Krzysztofem Jotką. 'Veli' po ostatniej swojej porażce odnotował kolejne cztery zwycięstwa, wszystkie miały miejsce w federacji RFA. Bojan jeden start zakończył przed czasem, pod koniec pierwszej odsłony stopując uderzeniami Chrisa Hugha. Następne zwycięstwa Velickovica zdobył po decyzji sędziów z Charlesem Byrdem, Vardanem Sholinianem i Benem Smithem. Właśnie w tym ostatnim pojedynku zawodnik wywalczył pas organizacji.

Alessio w 2014 roku w Las Vegas zdobył tytuł amatorskiego mistrza świata IMMAF w kategorii półciężkiej, pokonując między innymi naszego reprezentanta Karola Linowskiego. W styczniu 2015 roku pojawił się po raz pierwszy w Polsce, by w Warszawie, w zawodowym pojedynku, by uderzeniami odprawić z kwitkiem Adama Kowalskiego. Dwa miesiące później w Czechach, równie pewnie pokonał też doświadczonego Andre Reindersa, przedłużając w ten sposób swoją nieprawdopodobną serię zwycięstw do 8 wygranych z rzędu. Do tego wszystkie walki skończył przed czasem. Di Chirico reprezentuje klub Hung Mun MMA Studio w Rzymie, a jego trenerem jest włoski szkoleniowiec Fabio Ciolli. W ostatnim starcie Alessio po dość dyskusyjnej decyzji sędziów pokonał Andrzeja Grzebyka na FEN 9.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.