UFC ZAGRZEB: MARCIN TYBURA ZADEBIUTUJE W CHORWACJI

Ewelina Krzysztofik, Informacja prasowa

2016-02-04

Ogłoszone zostały dziś trzy kolejne walki na galę UFC FIGHT NIGHT ZAGREB która odbędzie się w Chorwacji, w niedzielę 10 kwietnia na Arenie Zagrzeb.

Długo oczekiwany debiut w Oktagonie Polaka, zawodnika wagi ciężkiej i byłego mistrza federacji M-1, Marcina Tybury (13-1; walczącego z Warszawy, Polska). 11 z jego 13 walk kończył przed czasem, a zatem i tym razem Tybura będzie szukał szybkiego zakończenia przeciwko mocno bijącemu Amerykaninowi Timothiemu Johnsonowi (9-2; walczącemu z Fargo, Północna Dakota, USA).

"To wspaniała sprawa dla takiego kogoś jak ja, być zawodnikiem UFC“ powiedział Tybura. „Jest to dla mnie spełnienie marzeń. Jestem przeszczęśliwy. W końcu jestem częścią najlepszej i największej organizacji w całym świecie MMA. To dało mi jeszcze większą motywację, aby trenować jeszcze ciężej i zakończyć mój debiut sukcesem” kontynuował Tybura, który przygotowuje się do walki razem z zawodnikiem wagi półciężkiej UFC, Janem Błachowiczem, który zmierzy się z Chorwatem Igorem Pokrajacem, 10 kwietnia.

Serb Bojan Velickovic (13-3; walczący z Florydy, USA) zostawił swój dom, aby podążać za marzeniem stania się mistrzem MMA i trenuje teraz w American Top Team. Zmierzy się z Włochem Alessio Di Chirico (9-0; walczącym z Rzymu, Włochy), który niedawno związał się z organizacją, mając na swym koncie dziewięć wygranych z rzędu.

„Jeśli kiedykolwiek mógłbym wybierać gdzie chciałbym zadebiutować w UFC, od razu do głowy przyszłaby mi Chorwacja,” powiedział Velickovic. „Byłem w Zagrzebiu kilka razy i bardzo mi się tam podobało. To jest tylko kilka godzin drogi od mojego kraju, mojego rodzinnego miasta, a zatem oczekuje na duże wsparcie kibiców.” Pewny siebie debiutant jest przekonany, że zakończy serię wygranych Chririco.

Mieszkający w Danii talent Damir Hadzovic (10-2; walczący z Kopenhagi, Dania) również zadebiutuje w Zagrzebiu, przeciwko weteranowi MMA, Mairbekowi Taisumovi (25-5; walczącego z Wiednia, Austria). Hadzovic oraz inny zawodnik UFC, Nicolas Dalby, jego kolega z klubu, będą chcieli zaznaczyć miejsce Danii na mapie MMA.

Bilety na UFC FIGHT NIGHT ZAGREB ruszają do sprzedaży w piątek, 12 lutego o 10:00 CET i są w cenach: HRK 95, HRK 190, HRK 270, HRK 345, HRK 420 i HRK 800. Bilety można kupować przez Eventim: http://www.eventim.hr/en/tickets/ufc-fight-night-zagreb-arena-422679/event.html