UFC: ZESTAWIENIE NOWYCH WALK W ROZPISKACH

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2016-02-04

Przedstawiamy nowe pojedynki, które zostały dopisane do poszczególnych gal federacji UFC.

Alan Patrick vs Chad Laprise (UFC Fight Night 85) - Brazylijczyk zaczął w UFC od dwóch zwycięstw, w pierwszej rundzie zastopował uderzeniami Garetta Whiteleya, a następnie po jednogłośnej decyzji sędziów pokonał Johna Makdessi. W ostatnim pojedynku Patrick odnotował pierwszą porażkę w karierze, na gali w Niemczech przez TKO w drugiej rundzie przegrał z Mairbekiem Taisumovem. Kanadyjczyk miał podobny start, tylko zaczął od trzech, a nie dwóch zwycięstw. Chad po jednogłośnych decyzjach pokonał Yosdenisa Cedeno i Bryana Barberena. Po niejednogłośnej decyzji sędziów, w debiucie w UFC, pokonał Oliviera Aubina-Merciera. W ostatniej walce Laprise odnotował także pierwszą porażkę w karierze, w pierwszej rundzie z rąk Francisco Trinaldo.

Francis Zavier Ngannou vs Bojan Mihajlović (UFC Fight Night 85) - Kameruńczyk pomimo małego doświadczenia, po czterech cennych zwycięstwach podpisał kontrakt z UFC. W debiucie Francis wystąpił na gali UFC on FOX 17, gdzie w drugiej odsłonie efektownie uderzeniami zastopował także debiutującego Luiza Henrique. Serb miał zły początek kariery, zaczął przecież od trzech porażek, w tym z Goranem Reljiciem. Kolejne dziesięć pojedynków Bojana to zwycięstwa, cztery po uderzeniach, cztery przez poddanie, oraz cztery po decyzji sędziów. W poprzednim roku Mihajlovic odnotował tylko jedną walkę w swoim kraju, kończąc w pierwszej rundzie zawodnika o ujemnym rekordzie z Bośni.

Daniel Hooker vs Mark Eddiva (UFC Fight Night 85) - Australijczyk ma za sobą już cztery starty w UFC. Zwycięstwa zdobył w swoim kraju, kiedy po uderzeniach pokonywał Iana Entwistle i Hatsu Hioki. Porażki Hookera przypadły po decyzjach sędziów w starciu z Maximo Blanco oraz Yaira Rodrigueza. Dla Filipińczyka będzie to ostatnia szansa na utrzymanie się w federacji. Mark po pięciu zwycięstwach w karierze, odniesionych przed czasem, zadebiutował w UFC, pokonując po jednogłośnej decyzji sędziów Tuerxun Jumabieke. Kolejne dwie walki Eddiva to pierwsze porażki w karierze. Pod koniec drugiej rundy przed czasem przegrał z Edimilsonem Souzą i po niejednogłośnej decyzji sędziów z Levanem Makashvilim.

Rashad Evans vs Mauricio Rua (UFC on FOX 19) - Amerykanin w poprzednim roku wrócił po dwuletniej przerwie, związanej kontuzjami. Evans jednak nie zachwycił, na gali UFC 192, po jednogłośnej decyzji sędziów, przegrał z Ryanem Baderem. Brazylijczyk w ostatnim starcie przerwał złą serię dwóch porażek z rzędu. Mauricio wystąpił w rewanżu z Antonio Rogeiro Nogueirą i tym razem był lepszy po decyzji sędziów. Po walce Rua przeszedł operację i właśnie po niej ma wrócić w kwietniu.

Mike Chiesa vs Beneil Dariush (UFC on FOX 19) - Mike po porażce przez kontuzję w starciu z Joe Lauzonem, odnotował kolejne dwa zwycięstwa. Chiesa po jednogłośnej decyzji sędziów pokonał Mitcha Clarke, i poddał w drugiej odsłonie Jima Millera. Beneil w poprzednim roku odnotował trzy starty, w których poddał w drugiej rundzie Darona Cruickshanka, a następnie wygrał na punkty z Jimem Millerem oraz Michaelem Johnsonem. Ta druga decyzja była dla wielu bardzo kontrowersyjna.

Yair Rodriugez vs Andre Fili (UFC on FOX 19) - Meksykanin ma za sobą trzy walki w UFC, kiedy to niespodziewanie wszystkie wygrał w ciekawym przebiegu. Yair zwyciężał po jednogłośnych decyzjach sędziów z Leonardo Moralesem i Danielem Hookerem, a zwycięstwo nad Charlesem Rosą zdobył po tak zwanym 'splicie'. Andre w roku 2015 stoczył dwie walki, w pierwszej przegrał na ziemi Godofredo Pepeya, w pierwszej rundzie przez poddanie, a w drugiej zwyciężył w Meksyku, z zawodnikiem publiczności Gabrielem Benitezem, też w pierwszej odsłonie.

Bethe Correia vs Raquel Pennington (UFC on FOX 19) - Brazylijka po trzech walkach w UFC, w tym z jednym zwycięstwem przed czasem, dostała szansę walki o mistrzowski pas. Correia jednak już po 34 sekundach przed własną publicznością na UFC 190 przegrała przez nokaut z Rondą Rousey. Pennington w poprzednim roku zaliczyła dwa starty, w pierwszym przegrywając po niejednogłośnej decyzji sędziów z aktualną mistrzynią Holly Holm. Ostatnia walka Raquel to zwycięstwo, pod koniec drugiej rundy przez poddanie z Jessicą Andrade.

Lyoto Machida vs Dan Henderson (UFC on FOX 19) - Brazylijczyk będzie chciał wrócić na tor zwycięstw, bo w ostatnich dwóch walka doznał dwóch porażek z rzędu. Machida został poddany w drugiej rundzie przez Luke'a Rockholda, oraz skończony uderzeniami w trzeciej odsłonie przez Yoela Romero. 'Hendo' po tym jak przerwał serię dwóch porażek z rzędu w starciu z Timem Boetschem, przegrał po raz kolejny. Pomimo swego wieku Henderson stanął do kolejnego pojedynku z Vitorem Belfortem, który wygrał po dwóch minutach i siedmiu sekundach.

Demian Maia vs Matt Brown (UFC Fight Night 87) - Brazylijczyk po ostatnich dwóch porażkach odnotował kolejne cztery zwycięstwa. Demian zwyciężył tylko raz przed czasem, poddając w drugiej odsłonie Neila Magny. Pozostałe zwycięstwa Maia zdobył po decyzjach sędziów z Alexandrem Yakovlevem, Ryanem LaFlare i Gunnarem Nelsonem. Jak wiemy Brown miał kapitalną passę, jednak przegrał potem dwa razy z rzędu. Lecz już wrócił on na tor zwycięstw. W ostatniej walce Matt po zaskakująco ciężkiej walce poddał pod koniec pierwszej rundy Tima Meansa.

Evan Dunham vs Leonardo Santos (UFC Fight Night 89) - Amerykanin po trzech porażkach z rzędu wrócił i odnotował trzy ważne starty. Evan pewnie jednogłośną decyzją sędziów pokonał Rodrigo Damma, Rossa Pearsona oraz Joe Lauzona. Brazylijczyk w roku 2015 odnotował kolejne dwa ważne starty, kończąc swoje walki przed czasem. Santos w drugiej rundzie poddał Tony Martina, a w pierwszej rundzie przez TKO zwyciężał z Kevinem Lee.

Gian Villante vs IIir Latifi (UFC 196) - Gian w poprzednim roku odnotował trzy walki, zaczynając od cennego zwycięstwa po uderzeniach, w trzeciej rundzie z Coreyem Andersonem, znanym w naszym kraju z walki z Jankiem Błachowiczem. Villante w kolejnym pojedynku przegrał przed czasem, na początku drugiej rundy z Tomem Lawlorem. W ostatniej walce, w pierwszej odsłonie skończył także uderzeniami Anthony Perosha. Szwed po ostatniej porażce z Błachowiczem zaliczył kolejne dwa cenne zwycięstwa, po których długo nie walczył. Zaczęło się od startu w Anglii, gdzie po 56 sekundach znokautował Hansa Stringera, a następnie walczył w Stanach Zjednoczonych, kończąc po 30 sekundach zawodnika publiczności Seana O'Connella.

Amanda Nunes vs Valentina Shevchenko (UFC 196) - Brazylijka po ostatniej porażce z Cat Zingano zaliczyła kolejne dwa szybkie zwycięstwa. Nunes w pierwszych rundach przed czasem pokonała Shanye Baszler i Sare McMann. 'Bullet' po czterech zwycięstwach z rzędu wywalczyła kontrakt z największą federacją na świecie. W debiucie Valentina po niejednogłośnej decyzji sędziów, na UFC on FOX 17, pokonała Sarah Kaufman.

Viktor Miranda vs Marcelo Guimaraes (UFC 197) - Viktor już za sobą ma trzy starty w UFC. W debiucie przegrał po jednogłośnej decyzji sędziów z Antonio Carlosem Juniorem. W kolejnych dwóch walkach Miranda zastopował uderzeniami Jake Colliera oraz Cinta Hestera. Drugi Brazylijczyk ma również za sobą trzy starty w największej federacji na świecie. Marcelo w 2012 roku zadebiutował, po niejednogłośnej decyzji sędziów pokonując Dana Stittgena. Ostatnie dwie walki Guimaraesa to porażka w drugiej rundzie przed czasem z Hyunem Gyu Limem na gali w Japonii oraz zwycięstwo ponownie po niejednogłośnej decyzji sędziów z Andy Enzem, na terytorium wroga.