GŁOWACKI - CUNNINGHAM 16 KWIETNIA

Jakub Donacki, Informacja własna

2016-02-23

To już oficjalnie potwierdzona informacja... 16 kwietnia Krzysztof Głowacki (25-0, 16 KO) zawalczy ze Stevem Cunninghamem (28-7-1, 13 KO)!

Mistrz świata WBO w wadze junior ciężkiej stanie do pierwszej obrony pasa, który dzierży od sierpnia zeszłego roku. Odebrał go w efektownym stylu Marco Huckowi (38-3-1, 26 KO). Czeka go nie lada wyzwanie – walka z Cunninghamem, byłym mistrzem świata IBF. Możemy się spodziewać, że Amerykanin będzie dążył do szybkiego zakończenia tej potyczki. 40-letni bokser będzie chciał odebrać Polakowi mistrzowskie trofeum, z uwagi na ponowne zaistnienie w zawodowym boksie i oczywiście ponowne zdobycie mistrzostwa. Ma już za sobą pojedynki z Polakami – Krzysztofem Włodarczykiem i Tomaszem Adamkiem, oba na jego niekorzyść.

Z kolei 'Główka' jako mistrz świata, z pewnością wyjdzie do ringu w stu procentach przygotowany. W walce z Huckiem nie był faworytem, a mimo tego odebrał mu pas WBO po prawie siedmioletnim panowaniu Niemca.

Pozostaje nam trzymać kciuki i liczyć na to, że dobra passa Krzysztofa Głowackiego będzie trwać jak najdłużej.

Walkę w Stanach Zjednoczonych pokaże telewizja NBC. Nie ma jeszcze informacji, jaka stacja w Polsce wyemituje tę konfrontację.

16 kwietnia, Nowy Jork, Krzysztof Głowacki – Steve Cunningham, walka o mistrzostwo świata WBO wagi junior ciężkiej.