LUTOWA WARSZAWSKA LIGA KENDO - WYNIKI I RELACJA

24 lutego odbyła się kolejna odsłona Warszawskiej Ligi Kendo. Tym razem wystartowało w niej łącznie 15 zawodników, z trzech warszawskich klubów oraz gościnnie dwóch zawodników z Łodzi.

Tym razem zwycięzcą Ligi został Jacek Lipiński z Tonbo Kendo Warszawa, który w finale pokonał Mateusza Wierzbowskiego z Warszawskiego Klubu Kendo, trzecim miejscem podzielili się Maciej Wierzbowski i Krzysztof Bosak (obaj WKK).

Siedziba Warszawskiego Stowarzyszenia Kendo po raz kolejny była miejscem zmagań najlepszych warszawskich kendoków. Ostatni miesiąc przyniósł pewne przetasowania w rankingu generalnym, jednak czołówka pozostała bardzo równa, co gwarantowało silną rywalizację. Dodatkową atrakcją był udział dwóch zawodników z Łodzi – byłych reprezentantów Polski na Mistrzostwa Europy.

Faza grupowa przebiegła bardzo sprawnie, a walki stały na wysokim poziomie. Bardziej doświadczeni zawodnicy pewnie wygrywali swoje walki. Dwoma zwracającymi uwagę walkami były: konfrontacja między Krzysztofem Bosakiem i Jackiem Lipińskim oraz walka między braćmi Maciejem i Mateuszem Wierzbowskimi, w których spotkali się najbardziej doświadczeni zawodnicy Ligi. Ostatecznie wygrali w nich Krzysztof Bosak i Maciej Wierzbowski, co dało im wyjście z grupy na pierwszym miejscu. 

Faza pucharowa była pełna zaciekłych pojedynków, w których młodsi zawodnicy pokazali się z korzystnej strony, jednak ostatecznie ustąpili czołówce, podobnie jak dwóch reprezentantów Łodzi. Niespodzianka przyszła za to w półfinałach. Często niedoceniany Mateusz Wierzbowski w dogrywce pokonał Krzysztofa Bosaka – 6 najlepszego zawodnika ostatnich Mistrzostw Świata. Nie udało mu się jednak pójść za ciosem i w dogrywce finału przegrał z Jackiem Lipińskim.

Po raz drugi z rzędu doszło w Lidze do przetasowań w rankingu generalnym, którego pierwszych trzech zawodników uciekło trochę reszcie stawki, jednak różnice punktowe między nimi są tak wąskie, że możemy się spodziewać intensywnej rywalizacji na następnej Lidze.

Wyniki lutowej Ligi:

1. Jacek Lipiński – 10p
2. Mateusz Wierzbowski – 8p
3. Maciej Wierzbowski/ Krzysztof Bosak – 6p
5. Dawid Gicner – 4p
6. Wojciech Mądry – 3p
7. Katarzyna Śledź – 2p
8. Michał Rajczak – 1p

Dodatkowo sędziowie przyznali tradycyjną nagrodę za ducha walki kantosho, którą otrzymała Amelia Mądra.

Ranking Generalny:

 1. Jacek Lipiński – 36p
 2. Krzysztof Bosak – 34p
 3. Maciej Wierzbowski – 32p
 4. Mateusz Wierzbowski –19p
 5. Filip Paradowski / Mariusz Wial/ Agata Ziomkowska  – 12p
 6. Aleksander Konstantinov / Wojciech Mądry - 7p
 7. Bartosz Mienik / Amelia Mądra – 5p
 8. Dawid Gicner – 4p
 9. Piotr Rogalski - 3p
 10. Anna Błońska/ Natalia Maj/ Katarzyna Śledź– 2p
 11. Paweł Żywicki/ Paweł Biernacki/ Michał Rajczak – 1p
Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.