ZAPOWIEDŹ BOKSERSKIEGO WEEKENDU #8

Najbliższy weekend dostarczy nam wielu bokserskich emocji, głównie z powodu dwóch walk: Rafała Jackiewicza (47-14, 22 KO) ze Stiliyanem Kostovem (20-4, 16 KO) oraz Marco Hucka (38-3-1, 26 KO) z Olą Afolabim (22-4-4, 11 KO).

Polak zmierzy się z Bułgarem na gali w Radomiu. Na oficjalnym ważeniu Jackiewicz wniósł na wagę 71,3 kilograma, natomiast Kostov okazał się o 1 kilogram lżejszy.
Z punktu widzenia 'Wojownika', przystąpienie do tej walki jest ryzykownym posunięciem, ponieważ już za nieco ponad miesiąc, Polak ma zakontraktowaną walkę na gali Polsat Boxing Night z Michałem Syrowatką (13-1, 4 KO).

Jeśli chodzi o walkę w wadze junior ciężkiej, już po raz czwarty zobaczymy w ringu zestawienie tych pięściarzy... Jeden remis, dwie wygrane Niemca. Mowa oczywiście o pojedynku Marco Hucka (38-3-1, 26 KO) z Olą Afolabim (22-4-4, 11 KO). Brytyjczyk odgraża się, że jest bardzo dobrze przygotowany i pokona w najbliższą sobotę byłego mistrza świata WBO wagi cruiser. Niespełna 32-letni bokser wejdzie między liny pierwszy raz od bolesnej porażki z obecnym mistrzem świata WBO wagi junior ciężkiej – Krzysztofem Głowackim. Wspomina też, że walka z Afolabim ma mu pomóc wrócić na właściwe tory, bo podczas przegranej walki w obronie pasa WBO przegrał przede wszystkim nie z Polakiem, a z samym sobą.

Transmisję gali w Radomiu, na której walką wieczoru będzie starcie Jackiewicz – Kostov, przeprowadzi Polsat Sport, początek od godziny 20:00.
Galę z udziałem Hucka i Afolabiego pokaże Polsat Sport Extra, początek od godziny 22:50

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.