FEN 11: FALIN WYPUNKTOWAŁ WRZOSKA PO 4 RUNDACH

Po wspaniałej walce i czterech rundach, w tym jednej dodatkowej, Arkadiusz Wrzosek nieznacznie przegrał na punkty z doświadczonym Nikolajem Falinem, na jedenastej gali Fight Exclusive Night.

Mający większy zasięg Arkadiusz Wrzosek bardzo dobrze taktycznie zaczął walkę, trzymając rywala na dystans celnymi ciosami prostymi. Były skuteczne front kicki, oraz rewelacyjne wyprzedzające lewe proste. Runda zdecydowanie dla Polaka.

W drugiej rundzie Falin radził sobie już dużo lepiej., kilka razy udało mu się skrócić dystans i zadać ważne ciosy. W połowie rundy Polak znów zaczął zyskiwać przewagę, bardzo dobrze dystansując rywala. Końców należała jednak do Nikolaja Falina, który w ostatnich 30 sekundach aż pięć razy bardzo mocno trafił low kickiem lewą nogę Polaka.

W trzeciej rundzie Wrzosek wrócił do dystansowania rywala. Dwa razy ładnie trafił kolanem Falina, który obniżając pozycję próbował zmniejszyć dystans. Z kolei w drugiej części starcia Nikolaj atakował low kickiem, wyczuł bowiem, że to jest jego najmocniejsza broń na Polaka, zabrał się jednak do tego za późno.

Sędziowie nie byli w stanie wskazać jednoznacznie zwycięzcy, dlatego zgodnie z nowo wprowadzonymi zasadami FEN dla walk K-1 Rules, zarządzono dodatkowa rundę. Polak zaczął bardzo dobrze, dystansując Niemca urodzonego w Kazachstanie ciosami prostymi. Na szczęście Falin zapomniał o niskich kopnięciach i podjął walkę bokserską. Z czasem Nikolaj coraz skuteczniej skracał dystans, w połowie rundy trafił znakomicie czystym prawym sierpem. W ostatnich sekundach Niemiec poczuł krew, szukał nokautu, a Polak najprawdopodobniej ratował się raz wypluwając ochraniacz. Sędziowie po dodatkowej rundzie punktowali 2-1 dla Falina, który wygrał ważną dla siebie walkę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English