SUKCES POLSKI NA MISTRZOSTWACH EUROPY KENDO 2016

W dniach 1-3 kwietnia na Mistrzostwach Europy w Kendo reprezentacja Polski wywalczyła drużynowe srebro i indywidualny brąz. Na odbywającym się w stolicy Macedonii turnieju męska drużyna dopiero w finale ustąpiła Francji, w kategorii indywidualnej natomiast Krzysztof Bosak doszedł do półfinału.

Dobra postawa polskiej reprezentacji została dodatkowo doceniona przez sędziów, którzy trzykrotnie przyznali Polakom tradycyjną nagrodę kantosho (za ducha walki), które otrzymali Maciej Wierzbowski (za turniej męski indywidualny) oraz dwukrotnie Alina Gdeczyk (za turnieje kobiece indywidualny i drużynowy).

Kobieca reprezentacja Polski również zaprezentowała się z dobrej strony dochodząc do ćwierćfinału w turnieju drużynowym. W walce o medal przegrała mecz jednym małym punktem. W turnieju indywidualnym najdalej doszła Alina Gdeczyk, która w ćwierćfinale uległa późniejszej mistrzyni Europy.

Jest to najlepszy wynik w 43-letniej historii polskiego kendo.

Pełna relacja pojawi się wkrótce.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Redaktor prowadzący dział Kendo, fan wszelkiej maści japońskich sportów walki bronią. Prywatnie zawodnik i instruktor kendo, uczestnik Mistrzostw Polski, Europy i zawodów międzynarodowych oraz działacz na rzecz tej dyscypliny w Polsce.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.