MIĘDZYNARODOWY PUCHAR POLSKI FURO KARATE 2016

9 kwietnia 2016 roku odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Furo Karate w Wiśniowej Górze, w województwie łódzkim. Organizatorem imprezy była Sekcja Furo Karate GLKS Andrespolia.

Turniej był rozgrywany w hali GOSiR przy ul. Tuszyńskiej 113, a patronem honorowym mistrzostw był wójt Andrespola Dariusz Kubus. Walki uczestników Pucharu Polski śledziła sekretarz gminy Andrespol Pani Elżbieta Ciesielska.

Walki na ringu sędziował doskonały karateka, właściciel „Kuźni wojowników” i założyciel KSW Triumfator sensei Robert Musierowicz (1 Dan). Zawody uświetnił swoją obecnością trener mistrzów shihan Jan Schneider (5 Dan). Schneider szkoli zarówno profesjonalistów, jak i amatorów występujących na galach MMA, K-1, Muay Thai. W swojej karierze trenował najlepszymi zawodnikami na świecie między innymi z legendarnym mistrzem świata w K-1 Semem Schiltem. Jako sędzia występował na galach MMA Attack, gdzie sędziował walkę Roberta Burneiki z Marcinem Najmanem, czy pojedynek znanego z występów w federacji KSW Piotra Strusa.

Na start w Międzynarodowym Pucharze Polski stawiło się 60 karateków w różnych przedziałach wiekowych reprezentujących trzy kraje, Niemcy, Grecję i Polskę. Nasz kraj reprezentowały trzy kluby Zanshin Łask, GLKS Andrespolia Furo Karate Andrespol i Furo Zamość. Wszystkie walki rozgrywane były na profesjonalnym ringu bokserskim.

Jako pierwsza została przeprowadzona ceremonia otwarcia zawodów. Uroczysta prezentacja zawodników miała miejsce na ringu. Przy dźwiękach hymnów polskiego, greckiego i niemieckiego zawodnicy oddali sobie cześć, honor i szacunek.

Puchar Polski rozpoczął się od walk dzieci. W pierwszej walce w kategorii piórkowej do 17kg zmierzyli się 5 -letni Jan Biały (8kyu) i Zuzanna Wałoszek (9kyu). Po zaciętej walce, w której nie obyło się bez drobnej kontuzji jednego z uczestników walki, sędziowie punktowi przyznali większościowy remis.

Kolejna kategoria średnia obfitowała w spektakularne walki dzieci. Na czwartym miejscu uplasował się Maciej Szymborski. Na trzeciej pozycji znalazł się Kajetan Bińczak, a drugi na podium był Szymon Piera. Bezapelacyjnym zwycięzcą tej kategorii został efektownie walczący Adam Kominiak.

W kategorii półciężkiej dzieci na czwartym miejscu znalazł się niezłomny Kewin Kurek z Łasku. Trzecie miejsce należało do Bartosza Chodaka, a drugie do Wiktora Kleina. Pierwszym miejscem podzieli się po kontrowersyjnej dogrywce Oskar Nowakowski i niezwykle waleczna zawodniczka z Gałkowa Roksana Kłujsza.

W kategorii dziewczynek do lat 11 rywalizacja była tak zacięta, że sędziowie zarządzali dogrywki w każdej walce. Drugie miejsce na podium należało do Ewy Rzeźnik i Mileny Kępki. Na pierwszym miejscu uplasowała się niezawodna Zuzanna Bińczak.

W kategorii OPEN chłopców do lat 10 na piątym miejscu znalazł się debiutujący Szymon Konik. Na czwartym miejscu uplasowali się Marcel Górski i najcięższy zawodnik tej kategorii Rafał Muchiewicz. Czołowe miejsca na podium zgarnęli przedstawiciele Zanshin Łask, podopieczni senseia Adama Mieszkowskiego. Trzeci w tej kategorii był Przemysław Kozik. Drugie miejsce przypadło braciom bliźniakom Wiktorowi i Igorowi Pietrzykowskiemu. Na pierwszym miejscu znalazł się z bilansem czterech zwycięstw Mateusz Zdyb.

Kategoria OPEN juniorów młodszych została zdominowana przez zawodnika GLKS Andrespolia Furo Karate Andrespol Jakuba Jabłońskiego. Na drugim miejscu znaleźli się egzekwo Rafał Kaczmarek i Kajetan Kuźniak z Zanshin Łask. Trzeci był Marcin Lalek.

W kategorii OPEN kobiet walkowerem wygrała Natalia Jasińska z Łasku, gdyż jej przeciwniczka Dominika Bułka z Zamościa, z powodu kontuzji nie była w stanie podjąć walki.

Kategoria OPEN juniorów należała do Jakuba Ślepko z Zamościa. Ciężki i wyczerpujący pojedynek stoczył z nim Arnold Jagiełło z GLKS Andrespolia. Walka została rozstrzygnięta na punkty na korzyść zawodnika reprezentującego Furo Zamość. Na drugim miejscu na podium wraz z Arnoldem Jagiełło znalazł się Bartosz Turek. Trzecie miejsce należało do debiutanta w tej kategorii Jakuba Wałoszka.

Jako extra fight organizatorzy przeprowadzili walkę pomiędzy Natalią Jasińską i zwycięzcą kategorii juniorów Jakubem Ślepko. Niezwykle utalentowana zawodniczka z Łasku stawiła dzielnie czoło zawodnikowi z Zamościa i po bardzo dobrej walce przegrała ten pojedynek na punkty.

W kategorii seniorów w grapplingu do 85kg na czwartym miejscu znalazł się Mateusz Olek. Trzecie miejsce egzekwo należało do Przemysława Lenartowicza i Przemysława Kubiaka. Drugi był Krzysztof Kurek, a pierwsze miejsce było zdublowane przez dwóch wyśmienitych grapplerów z Zamościa Wojciecha Marczaka i Jakuba Kornackiego.

W kategorii superciężkiej weteranów do 110kg po twardym, dwurundowym pojedynku przez poddanie balachą wygrał Sławomir Kapłon z Zamościa. Drugi na podium był niezwykle twardy trójboista i zawodnik Furo Karate Paweł Gładysz, który na co dzień jest dyrektorem Gminnej Przychodni Zdrowia w Andrespolu.

W kategorii superciężkiej seniorów do 120kg, 17 letni perspektywiczny zawodnik GLKS Andrespolia Dominik Olczak stoczył zacięty, doskonały technicznie, dwurundowy pojedynek z Radosławem Kostrubcem z Zamościa. Walka zakończyła się remisem i obydwaj zawodnicy uplasowali się na pierwszym miejscu podium w tej królewskiej kategorii.

Na finał Pucharu Polski organizatorzy zostawili efektowne zmagania w formule Furo Full Ruls. Ta formuła walki jest bardziej wszechstronna niż MMA, gdyż dopuszcza szereg technik zabronionych w mieszanych sztukach walki.

W kategorii seniorów do 85kg zmierzyli sie reprezentanci Polski, Grecji i Niemiec. Na pierwszym miejscu egzekwo znaleźli się bardzo doświadczony Stavros Kilimarakis i Niemiec Christian Fritzsch. Drugi był Paweł Kiecana, a trzeci Bartłomiej Musiński.

Międzynarodowy Puchar Polski Furo Karate W Wiśniowej Górze był imprezą niezwykle dynamiczną, przeprowadzoną szybko i sprawnie. Walki we wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych trwały około czterech godzin.

Zawody uroczyście zamknęła i uhonorowała sekretarz gminy Andrespol Pani Elżbieta Ciesielska, która udekorowała wszystkich zawodników wręczając im medale, dyplomy i puchary.
Organizatorzy Międzynarodowego Pucharu Polski z sekcji Furo Karate GLKS Andrespolia zapowiadają organizację kolejnych zawodów w powiecie łódzkim wschodnim.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.