II TURNIEJ POLSKIEJ LIGI KARATE TRADYCYJNEGO

W najbliższą sobotę, w Warszawie, odbędzie się kolejna runda rywalizacji polskich karateków, czyli II turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2016. O start w VII Pucharze Europy w Karate Tradycyjnym 2016 walczą zarówno debiutujący, jak i doświadczeni w ligowych rozgrywkach zawodnicy.

Karatecy zmierzą się 16 kwietnia 2016 r. o godz. 16.00 w Centrum Sportu w Gminie Lesznowola (Warszawa / Mysiadło, ul. Kwiatowa 28). Imprezą towarzyszącą będzie III Puchar „Warsa i Sawy”, czyli Turniej Dzieci i Juniorów w Karate Tradycyjnym.

Pierwszy turniej tegorocznej ligi zakończył się zwycięstwem Agnieszki Sajdutki (AKT w Rzeszowie) i Rafała Wajdy (Krakowski KKT), którzy na swoim koncie mają po 8 punktów. Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) i Michał Sowa (MUKS Bytom), zdobywcy drugich miejsc, wystartują z 7 punktami, a po 6 punktów mają Alicja Zalecińska (Kluczborski KK) i Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki). Szansę na wygranie tegorocznej edycji PLKT mają również pozostali zawodnicy.

Włodzimierz Kwieciński, prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, po I turnieju PLKT powiedział: „Nastąpiła wymiana pokoleniowa. Dla mnie to trzecie pokolenie zawodników. Bardzo się cieszę z tego, że nie ma pustej przestrzeni. Doświadczonych i utytułowanych karateków, którzy z różnych względów nie mogą startować, zastępuje pokolenie młodych utalentowanych zawodników”.

Przed startem w Warszawie Maria Depta oceniła swój udział w lidze słowami: „Start w PLKT jest dla mnie zawsze dobrym treningiem. W tym roku postrzegam go wyjątkowo z racji tego, że jestem najstarszą zawodniczką i bronię ubiegłorocznego tytułu. Mam nadzieje, że uda mi się zaprezentować wysoki poziom i zdrowie pozwoli mi dać z siebie wszystko”.

„Ligę odbieram jako szansę- szansę na zmierzenie się z jednymi z najlepszych zawodników na świecie, szansę na rozwój w karate, a przede wszystkim jako szansę na reprezentowanie Polski na imprezie najwyższej rangi” – powiedział debiutujący w rozgrywkach ligowych Michał Sowa:

II turniej PLKT ORLEN 2016 już w najbliższą sobotę! Tego samego dnia w III Pucharze „Warsa i Sawy”, zmierzą się również młodzi karatecy. Podczas zawodów przeprowadzona zostanie akcja charytatywna. Serdecznie zapraszamy!

Finałowy III turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2016 rozegrany zostanie 30 kwietnia w Lublinie, w Centrum Spotkania Kultur (ul. Plac Teatralny 1). Celem całego cyklu jest wyłonienie reprezentacji Polski na VII Puchar Europy w Karate Tradycyjnym 2016, który rozegrany zostanie 28 maja br. w Dojo – Stara Wieś.

II turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2016
Data: 16 kwietnia 2016 r. (sobota)
Miejsce turnieju: Warszawa / Mysiadło, ul. Kwiatowa 28, Centrum Sportu w Gminie Lesznowola
Planowana godzina rozpoczęcia: 16:00

Polska Liga Karate Tradycyjnego powstała w 2001 roku jako pierwsza profesjonalna liga karate tradycyjnego na świecie. W zawodach startują zawodnicy (8 zawodniczek, 8 zawodników), którzy pokonali przeciwników w eliminacjach krajowych. Zwycięzcą ligi zostaje zdobywca największej liczby punktów za zajęte miejsca w każdym z turniejów. Punkty za poszczególne miejsca są naliczane wg schematu: I miejsce – 8 punktów, II – 7 punktów (...) VIII miejsce – 1 punkt.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.