SPARTAN FIGHT 3: ALAN LANGER PRZED WALKĄ

Przedstawiamy rozmowę z ciekawym zawodnikiem Alanem Langerem, który dwudziestego trzeciego kwietnia stoczy swoją kolejną walkę. Zawodnik z Katowic stanie do starcia na kolejnej edycji Spartan Fight, tym razem w starciu z Michalem Mokrym. Alan po szybkiej porażce w ważnym turnieju Areny Berserkerów z Kamilem Gniadkiem, nie wywalczył kontraktu z KSW. Potem były problemy z kontuzjami, wrócił po dwóch latach przerwy, w tym roku na Spartan Fight 2, poddając Węgra Laszlo Furko, po niecałych dwóch minutach.

- Cześć Alan. Powiedz na początek jak samopoczucie przed najbliższą walką?
Alan Langer: Siema. Samopoczucie super, cieszę się, że będę mógł znowu wejść do klatki 23 kwietnia. Zdrowie dopisuje i to najważniejsze.

- Jak wyglądają przygotowania do najbliższej walki?
AL: Przygotowuję się w moim klubie Silesian Cage Club. Nie planuję tym razem dalszych wyjazdów, byłem w Krakowie na sparingach BJJ, szlifując swój parter. Może przejadę się jeszcze po okolicznych klubach w poszukiwaniu sparingpartnerów, ale główne przygotowania robię pod okiem Tomasza Brondera i z pomocą kolegów z klubu.

- Twoim przeciwnikiem będzie Michal Mokry, co udało ci się znaleźć na jego temat?
AL: Solidny Słowak z mocną stójką. Nie analizuję tak szczegółowo zawodników przed walką, trzeba wyjść i zrobić swoje. Ogólny plan taktyczny będzie przygotowany, ale w klatce dzieją się różne rzeczy. Wychodzimy by się bić i to mam w głowie przed walką, a jak się sprawy potoczą, zobaczymy 23 kwietnia w Kielcach.

- Wiemy, że miałeś dłuższą przerwę, teraz udanie wróciłeś pokonując szybko węgierskiego zawodnika. Czy teraz już jest wszystko dobrze?
AL: Teraz jestem w pełni sił, zdrowie dopisuje, więc mogę walczyć. Cieszę się, że tak szybko pojawiła się propozycja walki. Ostatni pojedynek szybko się skończył, więc nie było żadnych przeszkód żebym walczył ponownie, w krótkim odstępie czasowym.

- Masz za sobą debiut w Spartan Fight, jak ci się podobało?
AL: Spartan Fight 1 oglądałem z trybun i już wtedy gala mi się spodobała, wszystko wyglądało z zewnątrz ok. Na Spartan Fight 2 oceniałem już wszystko "od zaplecza" i również się nie rozczarowałem. Mam nadzieję, że trzecia odsłona utrzyma poziom poprzednich gal.

- Jakie wstępne masz plany, jeżeli chodzi o ten rok, w ile walk celujesz?
AL: Po tej walce planuję odpoczynek i powrót po wakacjach. Dwie walki będą za mną, planuję jesienią zrobić jeszcze 2-3 walki. Wszystko zależy od ofert jakie dostanę, i zdrowia.

- Dziękuję za rozmowę. Jeżeli chcesz kogoś pozdrowić lub komuś podziękować to proszę bardzo.
AL: Dzięki wielkie. Chciałbym pozdrowić wszystkich, którzy pomagają mi w przygotowaniach do zbliżającej się walki. Catering dietetyczny - Na zdrowie, Klasick Wear, Sajlas Ink, sponsorów klubowych: Hebda, Nikfood, Cream. Pozdrawiam całe Silesian Cage Club z Tomaszem Bronderem na czele.

Rozmawiał Arkadiusz Hnida

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.