KRZYSZTOF GŁOWACKI - PIERWSZA OBRONA PASA WBO

Krzysztof Głowacki (25-0, 16 KO) w nocy z soboty na niedzielę będzie bronił pasa mistrza świata organizacji WBO wagi junior ciężkiej przeciwko Steve'owi Cunninghamowi (28-7-1, 13 KO). Zdobył go w sierpniu ubiegłego roku, nokautując Marco Hucka (39-3-1, 27 KO).

Polak w spotkaniu z Niemcem nie był faworytem. Od początku skazywany na porażkę pokazał, że wielkie serce, silny charakter i znakomite przygotowanie może przynieść sukces. Obaj pięściarze leżeli na deskach i byli liczeni, ale to Huck nie zdołał się podnieść po uderzeniu Głowackiego.

W sobotę w nocy 'Główka' przystąpi do pierwszej obrony pasa WBO. Jego przeciwnikiem będzie doświadczony Steve Cunningham. Amerykanin jest znany polskiej publiczności z walk m.in. z Krzysztofem 'Diablo' Włodarczykiem (statystyka wynosi 1:1) i Tomaszem Adamkiem (2:0 dla 'Górala'). Oprócz polskich nazwisk, 'USS' ma na swoim koncie zwycięstwa nad takimi zawodnikami jak Amir Mansour, Manuel Quezada, czy też poprzedni posiadacz pasa WBO – Marco Huck.

Na oficjalnym ważeniu przed galą w Barclays Center na nowojorskim Brooklynie, Krzysztof Głowacki wniósł na wagę 90,26 kilograma. Steve Cunningham okazał się tylko o 100 gramów cięższy.

Transmisję z gali w Nowym Jorku przeprowadzi Polsat Sport. Początek w nocy z soboty na niedzielę od godziny 2:00. Nieoficjalne pogłoski mówią, że 'Główka' powinien wyjść do ringu około godziny 2:30 czasu polskiego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.