FEN 12: MATEUSZ GŁĄB vs MICHAŁ MIŁEK

Starciem „młodych wilków” można określić walkę w formule MMA, którą stoczą Mateusz Głąb z klubu WroxGym Wrocław i Michał Miłek reprezentujący klub Streffa Fight Team z dolnośląskiego Lubina. Do pojedynku dojdzie na nadchodzącej gali FEN 12 „Feel the Force” we Wrocławiu. Obaj dolnośląscy zawodnicy skrzyżują rękawice w dniu 20 maja w derbowym pojedynku w legendarnej Hali Stulecia a starcie zakontraktowane jest w kategorii lekkiej do 70 kg.

Michał Miłek ma 23 lata i świetnie zadebiutował na gali FEN 11, gdy przed czasem pokonał faworyzowanego Alana Kwiecińskiego w hali warszawskiego „Torwaru”. Lubinianin uchodzi za twardego zawodnika, który ma dobrą stójkę i spore umiejętności parterowe. Ma też za sobą starty amatorskie, a trenuje pod okiem trenera Tomasza Pilarza.

Liczący 24 lata Mateusz Głąb wystąpi po raz drugi na arenie Fight Exclusive Night. W debiucie świetnie pokazał się na FEN 10, gdzie w Lubinie po kapitalnej walce pokonał klubowego kolegę swojego najbliższego rywala, Pawła Kordylewicza. Pochodzący z Krzepic fighter zaczynał od Taekwondo zdobywając Puchar Świata i Puchar Europy. Tylko w swoim bazowym sporcie stoczył około 150 walk. Od 2011 roku zajmuje się MMA, gdzie walczył na zawodach amatorskich tocząc około 30 pojedynków. Jego trenerami są Tomasz Skórkowski i Roman Zięba. Mateusz jest świetnie i przekrojowo trenującym zawodnikiem. Na co dzień jest nauczycielem WF-u i prowadzi treningi dzieci.

Bilety na galę FEN 12 Feel the Force są dostępne w sprzedaży online na stronach www.eventim.pl i www.kupbiet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych sieci.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.