FINAŁ POLSKIEJ LIGI KARATE TRADYCYJNEGO ORLEN 2016

Finał Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2016 odbędzie się już w najbliższą sobotę 30 kwietnia w Lublinie. Trzeci ligowy turniej rozegrany zostanie podczas Dnia Japońskiego w Centrum Spotkania Kultur (Plac Teatralny 1) o godz. 13.00.

Największe szanse na zwycięstwo w kategorii kobiet mają oczywiście Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) i Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) – obie zawodniczki wygrały w tym roku po jednym turnieju i w sumie obie zgromadziły po 15 punktów. Alicja Zalecińska dzięki temu, że dwukrotnie zajęła trzecią lokatę, ma już 12 punktów i nie stoi na straconej pozycji. Wśród mężczyzn pretendentów do tytułu zwycięzcy PLKT ORLEN 2016 jest więcej. Po dwóch turniejach w klasyfikacji punktowej prowadzi z 14 punktami debiutujący w lidze Michał Sowa (MUKS Bytom) – pozycję lidera zapewnił sobie, wywalczając dwukrotnie drugie miejsce. Jednak tylko o 2 punkty mniej mają Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) i Rafał Wajda (Krakowski KKT), a zwycięzca ostatniego turnieju Damian Pawlik (KK Pruszków) z 11 punktami jest tuż za nimi.

Wiele pytań, gdybań i możliwych scenariuszy powstaje w głowach kibiców. Możemy tylko czekać do soboty, wspierać naszych faworytów i wspaniale im kibicować.

Zwycięzcy dwóch pierwszych miejsc w Polskiej Lidze Karate Tradycyjnego ORLEN 2016 będą reprezentować Polskę na VII Pucharze Europy w Karate Tradycyjnym 2016, który rozegrany zostanie 28 maja br. w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś”.

Zapraszamy w sobotę do Lublina. Dzień Japoński rozpoczyna się już o godz. 10.00. A wstęp jest bezpłatny. Finał PLKT ORLEN 2016 – godz. 13.00!

Finał Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2016 i Dzień Japoński

Termin i miejsce: 30 kwietnia 2016 r., Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Plac Teatralny 1)

Program:

godz. 10.00 – stoiska z warsztatami japońskich sztuk walki (aikido, judo, tradycyjna szermierka japońska, karate - kyohushin, oyama, tradycyjne); egzaminy na stopnie uczniowskie w karate tradycyjnym
godz. 13.00-16.00 – Finał Polskiej Ligi Karate Tradycjnego ORLEN 2016
godz. 16.00-17.00 – pokazy japońskich sztuk walki
godz. 17.00 – projekcja filmu japońskiego
Przez cały czas trwania imprezy odbywać się będzie turniej komputerowych gier japońskich oraz serwowane bedą potrawy kuchni japońskiej.

Polska Liga Karate Tradycyjnego powstała w 2001 r. jako pierwsza profesjonalna liga karate tradycyjnego na świecie. Turnieje ligowe są okazją do śledzenia rywalizacji i niezwykle ciekawych walk na najwyższym poziomie technicznym pomiędzy znakomitymi polskimi zawodnikami karate tradycyjnego. Dla karateków start w lidze jest często okazją na sprawdzenie formy przed rozpoczynającym się sezonem startowym. Zwycięzcą ligi zostaje zdobywca największej liczby punktów za zajęte miejsca w każdym z turniejów. Punkty za poszczególne miejsca są naliczane wg schematu: I miejsce – 8 punktów, II – 7 punktów (...) VIII miejsce – 1 punkt.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.