MISTRZOSTWA ŚWIATA JU-JITSU W POLSCE

Tomasz Knap, który niedawno został prezesem Polskiego Związek Ju-Jitsu, właśnie osiągnął pierwszy znaczący sukces. Mistrzostwa Świata Ju-Jitsu odbędą się w tym roku w Polsce, o czym poinformował w mediach społecznościowych.

Poniżej informacja:

Mistrzostwa Świata Ju-Jitsu Polska 2016 stają się faktem! W dniu wczorajszym w Abu Dhabi, podczas Nadzwyczajnego Zgromadzenia Międzynarodowej

Federacji Ju-Jitsu, Pan Tomasz Knap w imieniu Polskiego Związku Ju-Jitsu oraz Pan Panagiotis Theodoropoulos w imieniu JJIF złożyli podpisy pod umową na organizację Mistrzostw Świata w Polsce.

Jesteśmy dumni i cieszymy się z niezwykłego wyróżnienia. Tym akcentem doceniony został ogromny wysiłek sportowców, trenerów klubowych i reprezentacyjnych, władz Polskiego Związku Ju-Jitsu.

Liczy się też styl, w jakim umowa została podpisana. Podpisanie umowy podczas sesji plenarnej jest hołdem złożonym Wam, drodzy zawodnicy, Polsce i Polskiemu sportowi. Można by rzec, zwycięstwo w pięknym stylu. Takim jak Wy wygrywacie swoje zawody.

Nie byłem osobiście w Abu Dhabi ale wiem od uczestników, jak dobre recenzje otrzymała polska delegacja za swoje wystąpienie. Zaproszenia przyjazdu do Polski, przekazanego przez Pana Tomasza Knapa wysłuchało ponad stu delegatów z całego świata. Uczestnicy otrzymali Portfolio Mistrzostw Świata, przedstawiono pięć projektów plakatów.
Przedstawiciele różnych delegacji gratulowali profesjonalnej prezentacji. Zyskaliśmy wielu sympatyków wśród uczestników Zebrania. Debiut władz PZJJ w światowej organizacji stał się faktem, i to bardzo miłym.

Ważnym tematem było też głosowanie nad zmianami w Statucie JJIF, dostosowujące przepisy Ju-Jitsu do prawa Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. To ważny krok przybliżający nas do grona sportów Olimpijskich. Wielu z Was, drodzy przyjaciele będzie miało możliwość powalczenia w niedalekiej przyszłości o medal Olimpijski. Wielu z Was dołoży do kolekcji medali z Mistrzostw Świata i Europy, złoty medal Olimpijski. Tego Wam szczerze życzę.

Do międzynarodowej Federacji Ju-Jitsu przyjęto też jednogłośnie nowych członków - federacje ze Sri Lanki, Południowej Korei, Brazylii, Wielkiej Brytanii i Bahrajnu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.