KWIETNIOWA WARSZAWSKA LIGA KENDO - ZNAMY PODIUM

27 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie w ramach Warszawskiej Ligi Kendo. 15 kendoków i kendoczek z trzech warszawskich klubów spotkało się na sali Warszawskiego Stowarzyszenia Kendo, by rywalizować o punkty rankingowe.

Podobnie jak przed miesiącem w finale spotkali się Jacek Lipiński z Tonbo Kendo Warszawa oraz Krzysztof Bosak z Warszawskiego Klubu Kendo i ponownie lepszy okazał się reprezentant WKK.  Trzecim miejscem podzielili się Maciej Wierzbowski i Bartosz Mienik (obaj WKK)

Tym razem losowanie potoczyło się trochę niefortunnie dla zawodników na czele tabeli rankingu generalnego, ponieważ wielu z nich spotkało się już w fazie grupowej. Miało to jednak swoje dobre strony, bo dzięki temu zawodnicy ze środka i dolnych części tabeli mieli okazję powalczyć między sobą na trochę równiejszym poziomie, dzięki czemu na pewno mogli trochę bardziej wykazać się w trakcie walk.

Nikt jednak z czołówki nie został niespodziewanie wyeliminowany w fazie grupowej i obraz fazy pucharowej, mimo obecności wielu młodszych stażem zawodników, prezentować się dosyć przewidywalnie. Do finału dotarli Krzysztof Bosak i Jacek Lipiński, którzy tak samo jak przed miesiącem spotkali się wcześniej w grupie. Również tak samo jak przed miesiącem finał zaczął się od przewagi Jacka Lipińskiego, którą Krzysztof Bosak później odrobił i ostatecznie zwyciężył w dogrywce.

Krzysztof Bosak obejmuje prowadzenie

Sytuacja w rankingu generalnym trochę się uwyraźniła po tym spotkaniu - pierwsze dwa miejsca uciekły wyraźnie reszcie stawki mając odpowiednio 10 i 8 punktów przewagi nad miejscem trzecim. Mimo to wciąż są to różnice do odrobienia w trakcie nadchodzących dwóch spotkań. W trochę gorszej sytuacji są pozostali uczestnicy Ligi, którzy mają co najmniej 22 punkty straty do trzeciego miejsca i tym samym brak szans na dostanie się na podium.

Oznacza to, że już w tym momencie znamy trzech najlepszych zawodników tegorocznej Ligi, jednak który z nich zwycięży pozostaje kwestią otwartą. Dowiemy się więcej pod koniec maja, gdy odbędzie się kolejne spotkanie.

Wyniki kwietniowej Ligi:

1. Krzysztof Bosak - 10
2. Jacek Lipiński - 8
3. Bartosz Mienik/Maciej Wierzbowski - 6
5. Paweł Biernacki - 4
6. Mateusz Wierzbowski - 3
7. Agata Ziomkowska -2
8. Filip Paradowski - 1

Kantosho: Bartosz Mienik

Ranking Generalny*:

 1. Krzysztof Bosak – 54p

 2. Jacek Lipiński - 52p

 3. Maciej Wierzbowski – 44p

 4. Mateusz Wierzbowski – 22p

 5. Filip Paradowski – 19p

 6. Agata Ziomkowska - 18p

 7. Mariusz Wial/Bartosz Mienik – 12p

 8. Kasper Yearwood - 9p

 9. Wojciech Mądry - 8p

 10. Aleksander Konstantinov/ Paweł Biernacki - 7p

 11. Amelia Mądra – 5p

 12. Dawid Gicner – 4p

 13. Piotr Rogalski- 3p

 14. Anna Błońska/ Natalia Maj/ Katarzyna Śledź– 2p

 15. Paweł Żywicki/ Michał Rajczak – 1p

*(zestawienie nie uwzględnia punktów z turnieju drugiej szansy)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.