UFN 87: KAROLINA KOWALKIEWICZ WYGRYWA!

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2016-05-08

Mamy świetne informacje z Holandii, nasza reprezentantka Karolina Kowalkiewicz odnotowała drugie zwycięstwo w największej federacji na świecie.  Zawodniczka z Łodzi pewnie pokonała Heather Clark na punkty, jednak nie był to łatwy pojedynek, ponieważ rywalka była bardzo twarda.

1 runda:
Karolina zdecydowanie częściej trafiała ciosami i kopnięciami, lecz jej przeciwniczka nie raz w tej rundzie pokazywała, że mocno bije. Clark schodziła często po sprowadzenie, jednak dobrze na to była przygotowana zawodniczka z Łodzi. Kowalkiewicz dobrze także korzystała z łokci, chciała też zaskoczyć efektowną obrotówką.

2 runda:
To była bardzo dobra runda dla naszej reprezentantki, która trafiała zdecydowanie mocniej i widać było, że Clark to odczuła. Karolina skorzystała także z klinczu, z którego pracowała kolanami na głowę. Heather znów szła po nogi, raz udało się jej obalić, jednak tylko na chwilę. Na koniec rundy Karolina zaszła za plecy rywalki, a potem poszła po balachę, jednak brakowało już czasu.

3 runda:
Te pięć minut także należało zdecydowanie do Kowalkiewicz, która naruszyła Clark, a ta chcąc przetrwać próbowała obalać. Trzeba to przyznać, Karolina świetnie pracowała łokciami w klinczu oraz wchodziła w mocne wymiany, z których w zazwyczaj wychodziła zwycięsko.