VENATOR FC 3: KARTA WALK GOTOWA

Już dwudziestego pierwszego maja we Włoszech, a dokładniej w Milanie, wystartuje trzecia edycja organizacji Venator FC, która nie ma konkurencji w swoim kraju. Aktualnie karta walka jest niezła, a w niej zobaczymy dwadzieścia pojedynków i bardzo mocne nazwiska, które mają przyciągnąć włoskich fanów, którzy dopiero zauważyli mieszane sztuki walki. Najważniejszym momentem tej gali będzie walka naszego reprezentanta Ireneusza Cholewy, który podejmie Jacka Hermassona. Szwed w obecnie jest w dobrej formie, potwierdził to sprawiając pierwszą porażkę w karierze Macieja Różańskiego, czy broniąc pas organizacji Cage Warriors. Irek walczy ze zmiennym szczęściem, lecz pokazywał w starciach, że dalej pozostały u niego duże umiejętności oraz waleczne serce.

W walce wieczoru pas kategorii półśredniej będzie miał możliwość zdobyć jeden z najlepszych zawodników w swojej dywizji na świecie Rousimar Palhares, który zawalczy z dobrze znanym w naszym kraju Emilem Weberem Meekiem. Brazylijczyk nie tak dawno był mistrzem organizacji WSOF, jednak został zawieszony po kolejnej aferze z przeciągniętą dźwignią, co zdarzyło mu się w kolejnej organizacji. Norweg walczył z Piotrem Danelskim na Arenie Berserkerów i Albertem Odzimkowskim na FEN, a teraz ma dobrą passę, co dało mu wielką szansę.

Do pierwszej obrony pasa kategorii średniej stanie nie tak dawno zwolniony z UFC Luke Barnatt, zawalczy on z gwiazdą Jasonem Millerem, który wraca z emerytury. Zawodnik z Wielkiej Brytanii po wspomnianym zwolnieniu ma dobrą passę, zdobył pas organizacji Venator FC, po boju kończąc uderzeniami Mattie Schiavolina, a następnie w swoim kraju, w trzeciej rundzie pokonał Charlesa Andrade. Tych dwóch jego ostatnich rywali dobrze znamy w naszym kraju.

W wadzę półciężkiej na tor zwycięstw w nowej federacji będzie chciał wrócić weteran UFC Matt Hamill, w starciu z nieobliczalnym Kameruńczykiem Rameau Thierry Sokoudjou, znanym naszej publiczności jako mistrz organizacji KSW. Karl Amoussou, znany chociażby jako weteran organizacji Bellator, dąży po kolejnym zwycięstwie do zasilenia szeregów największej organizacji na świecie. Będzie chciał to sobie zapewnić w starciu z solidnym Simeonem Thoresenem.

Kolejnym mocnym wzmocnieniem organizacji będzie niedawno zwolniony z UFC Igor Araujo, zawalczy on w debiucie z zaskakującym ostatnio  zawodnikiem publiczności Marvinem Vettori. Swoją kolejną ważną walkę stoczy dobrze znany w Polsce ze startu na Xcage 8 Peter Queally. Klubowy kolega Conora McGregora zawalczy z Giorgio Pietrini. Kolejne debiuty doświadczonych zawodników to Che Mills czy Cody McKenzie. Szansę wywalczenia tytułu kategorii półciężkiej dostanie solidny Karl Moore, zawodnik walczący na Wyspach podejmie Pietro Cappelli, mającego w swoim dorobku dopiero dwie walki zawodowe. W wadze lekkiej ciekawy Leonardo Zecchi będzie bronił tytułu w starciu z solidnym rodakiem Alessandro Botti.

Warto także wspomnieć o startach zawodników publiczności znanych w naszym kraju. Mattia Schiavolin walczył na PROMMAC z Oskarem Piechotą, a Matteo Minozio to doświadczony zawodnik, miał swoją przygodę w naszym kraju w Rynie, na małej gali KSW z tytułem 'Fight Club'.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.