ME KARATE KONTAKTOWEGO ORGANIZACJI WKO

W dniu 14 maja w Tbilisi Gruzja odbyły się Mistrzostwa Europy seniorów karate Shinkyokushin. W Turnieju startowało 25 reprezentacji krajowych. Reprezentacja Polski odniosła olbrzymi sukces w konkurencji kata seniorów. Aleksandra Bukowa i Konrad Kozubowski byli bezkonkurencyjni wygrywając w konkurencji kata kobiet i mężczyzn. W konkurencji kata kobiet 3 miejsce zdobyła również Paula Malikowska. 

Niezwykle ciekawy był finał w kat. + 85 kg‎ pomiędzy Maciejem Mazurem a 15 krotnym Mistrzem Europy Valeri Dimitrovem. To był pojedynek  pomiędzy odchodzącym Mistrzem a polskim wojownikiem, który nie ustępował sławnemu zawodnikowi. Niestety Maciej przegrał, ale nigdy w historii starć obu rywali nasz reprezentant nie był tak blisko zwycięstwa. Maciek powtórzył wynik z ME z zeszłego roku zdobywając vice mistrzostwo. 

Dobrze zaprezentowały się Panie zdobywając brązowe medale w konkurencji Kumite: Agata Winiarska + 65 kg, Marta Lubos - 55 kg i Sandra‎ Nowak - 50 kg. 

Reprezentacja Polski dobrze reprezentowała nasz kraj, komentatorzy zgodnie podkreślają rosnący poziom Mistrzostw, a także stały postęp polskich zawodników, którzy wyróżniają się odwagą, postawą fair play oraz dobrym przygotowaniem. To dla nas wielki sukces, cieszymy się, że mimo minimalnych nakładów finansowych z PZK jesteśmy tak silną reprezentacją krajową. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.