VII PUCHAR EUROPY W KARATE TRADYCYJNYM 2016

O wyjątkowe trofeum – Puchar Europy – 28 maja 2016 r. (sobota) będą rywalizować karatecy z 9 krajów w VII Pucharze Europy w Karate Tradycyjnym 2016. Zawody rozegrane zostaną w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo Stara Wieś” unikatowym ośrodku przeznaczonym do specjalistycznego treningu dalekowschodnich sztuk i sportów walki (www.dojostarawies.com). Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

W VII Pucharze Europy w Karate Tradycyjnym 2016 rywalizować będą karatecy z Armenii, Czech, Litwy, Niemiec, Rosji, Rumunii, Serbii, Ukrainy i Polski. Po raz pierwszy w historii obok zawodników Światowej Federacji Karate Tradycyjnego (WTKF) wystartują w nim karatecy Światowej Federacji Fudokan (WFF).

Polskę reprezentować będą: Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki), Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie), Damian Pawlik (KK Pruszków) i Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) – to zawodnicy, którzy zajęli najwyższe miejsca w klasyfikacji końcowej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2016.

Dla trójki naszych reprezentantów zawody w Starej Wsi będą debiutem w Pucharze Europy. Jedynie Maria Depta startowała dwukrotnie, dwa lata temu zdobywając III miejsce. Zawodniczka „Sokoła” jest ponadto aktualną mistrzynią świata w kumite indywidualnym, w en-bu oraz wicemistrzynią w kata indywidualnym (Genewa 2014), a także aktualną mistrzynią Europy w kumite drużynowym i en-bu oraz wicemistrzynią w kumite indywidualnym. i brązową medalistką w fuku-go (Wilno 2015). Maria Depta po zakończeniu kwalifikacji do pucharu, czyli po ostatnim turnieju PLKT ORLEN 2016, powiedziała, że tylko tego trofeum – Pucharu Europy – brakuje w jej kolekcji. Już za niespełna dwa tygodnie będzie więc mogła o nie powalczyć w Dojo Stara Wieś.

Kolejna reprezentantka Polski – Agnieszka Sajdutka podczas ostatnich mistrzostw świata startowała w kategorii młodzieżowców i wywalczyła złoto w kata indywidualnym oraz dwa srebrne medale: w kumite indywidualnym i fuku-go. Rok temu, już jako seniorka, wystartowała w mistrzostwach Europy w Wilnie i wróciła z nich ze złotem w kumite drużynowym.

Damian Pawlik – zwycięzca Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2016 jest wicemistrzem Europy w kumite indywidualnym (Wilno 2015), a Damian Tomasik dwukrotnie stawał na podium mistrzostw świata w kumite drużynowym – w 2008 roku, wywalczając srebro, a dwa lata później w Kurytybie (Brazylia) brąz. W 2011 r. podczas mistrzostw Europy w Jerozolimie zdobył brązowy medal w kumite ind.

W Pucharze Europy startują zawodnicy wskazani przez Komitet Techniczny Światowej Federacji Karate Tradycyjnego (WTKF). Zawody rozgrywane są systemem pucharowym indywidualnym. Zawodnicy rywalizują w konkurencjach technicznych (kitei, kata) i w walce bezpośredniej. Zawody pucharu Europy odbywają się co dwa lata.

Podczas Pucharu Europy w Dojo – Stara Wieś rozegrane zostaną również Międzynarodowe Mecze w Kumite: w kategorii seniorów pomiędzy przedstawicielami WWF, WTKF i Polski oraz juniorów: mecz Polska – Europa.

Zawodnicy VII Pucharu Europy w Karate Tradycyjnym 2016

Kobiety

1. Juste Baltrusaityte (Litwa)
2. Maria Depta (Polska, TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki)
3. Kathrin Hubatsch (Niemcy)
4. Tereza Kleiblova (Czechy)
5. Agnieszka Sajdutka (Polska, AKT w Rzeszowie)
6. Kristina Shevchenko (Ukraina)
7. Jelena Stanojevic (WFF, Serbia)
8. Camelia Valcenal (WFF, Rumunia)

Mężczyźni

1. Ohanyan Artsrun (WFF, Armenia)
2. Darius Balciunas (Litwa)
3. Gennadii Golubchikov (Rosja)
4. Narek Iskandaryan (Armenia)
5. Anatolii Kuzmenko (Ukraina)
6. Florin Muresan (WFF, Rumunia)
7. Damian Pawlik (Polska, KK Pruszków)
8. Vojtech Sliva (Czechy)
9. Damian Tomasik (Polska, TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki)

Zawodnicy Międzynarodowych Meczy w Kumite Seniorów

Światowa Federacja Fudokan: Ohanyan Artsrun (Armenia), Maric Dragoje (Serbia), Florin Muresan (Rumunia), Hadzi Strahinja Stojkovic (Serbia)
Europejska reprezentacja WTKF: Darius Balciunas (Litwa), Narek Iskandaryan (Armenia),  Vladimir Pucha (Ukraina), Vojtech Sliva (Czechy)
Polska: Jan Kłębek (KKT Polkowice – Lubin), Dawid Rojowski (Kluczborski KK), Michał Sowa (MUKS Bytom), Maciej Szcząchor (KK Pruszków)

Zawodnicy Międzynarodowych Meczy w Kumite Juniorów

Europa: Mantas Cibulskis (Litwa), Martin Kacer (Czechy), Vitalii Petelchuk (Ukraina)
Polska (I i II): Stanisław Budecki (KK  „44” Łódź), Kacper Dumieński (AKT Niepołomice), Adam Kańczukowski (KKT Polkowice – Lubin), Michał Kłosek (MUKS Bytom), Nikodem Ogoński (KKT w Częstochowie), Dawid Wnęk (AKT Niepołomice)

Program

28 maja (sobota)
godz. 10.00  – VII Puchar Europy w Karate Tradycyjnym 2016 – eliminacje
godz. 15.00  – VII Puchar Europy w Karate Tradycyjnym 2016 – finały
                   – Międzynarodowy Mecz w Kumite Seniorów:
WWF – WTKF (europejska reprezentacja) – Polska
                    – Międzynarodowy Mecz w Kumite Juniorów: Polska – Europa

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.