CHAEL SONNEN STARTUJE Z SUBMISSION UNDERGROUND

Amerykanin Chael Sonnen po ogłoszeniu emerytury nie próżnuje. Zawodnik, którego powodem odejścia była wpadka dopingowa przed walką z Wanderleiem Silva ima się różnych zajeć, a teraz postanowił promować sporty chwytane. Razem z internetową platformą video, flograppling.com postanowił założyć organizację o nazwie Submission Underground. Pierwsza gala nowej organizacji odbędzie się 17 lipca w Portland w rodzinnym stanie Sonnena, Oregonie.

Sonnen po odejściu z UFC stoczył trzy pojedynki w zawodowym grapplingu. Dwukrotnie rywalizował na galach Metamoris, raz będąc poddanym przez jednego z najlepszych chwytaczy ostatnich lat, Andre Galvao, a następnie zremisował z Renato Sobralem, z którym przegrał kiedyś w UFC. Niedawno złotousty Amerykanin brał udział w meczu grapplingowych z Michaelem Bispingiem, który był podzielony na trzy rundy po pięć minut i był rozegrany w ringu. Całość miała formę gali transmitowanej w PPV i pojedynek zakończył się remisem po nieciekawym meczu. Co skłoniło Sonnena do założenia nowej organizacji?

Jak mówi sam zainteresowany głównym powodem jest popularność sportów chwytanych. Gdy Sonnen trenował MMA to w każdej akademii było od pięciu do dziesięciu zawodników, którzy ćwiczyli najwszechstronniejszą formułę walki i w niej rywalizowali. Okazało się, że gdy ‘Amerykański gangster z West Lynn w stanie Oregon’ poszedł na salę, gdzie trenuje się BJJ, to jest piętnaście razy więcej ćwiczących. Właśnie dlatego Sonnen chce zorganizować kilka gal na zasadach grapplingowych, by dać szansę pokazać się zawodnikom, którzy mogą rywalizować jedynie na Metamoris lub Eddie Bravo Invitational, co według niego nie wyczerpuje zapotrzebowania na rynku na takie produkty jak jego.

Jak na razie rozpiska prezentuje się imponująco. W walce wieczoru były mistrz Strikeforce i pretendent do pasa UFC, Jake Shields zmierzy się z byłym mistrzem WEC,UFC i pretendentem do pasa mistrza Bellatora w wadze lekkiej, Benem Hendersonem. Doskonały zapaśnik, były mistrz Strikeforce w wadze półcięzkiej i zwycięzca turnieju Rizin FF, Muhammed Lawal spotka się z trenerem Sonnena od parteru, zwycięzcą ADCC, Vinny’m Magalhaesem. Emerytowany zawodnik BJJ i posiadacz czarnego pasa BJJ, Kenny Florian zawalczy z posiadaczem czarnego pasa BJJ, opiekunem Brasa, do której to należy Berserker’s Team, Felipe Costą. W starciu dwóch weteranów grapplingu i MMA były zawodnik UFC i uczestnik jednej z gal MMA Attack, Ricco Rodriguez zmierzy się z Fabiano Schernerem, a weteran mieszanych sztuk walki, Jens Pulver stanie do walki z Nathanem Orchardem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.