NFC FN 1: PORAŻKA MICHAŁA WIENCKA W FINLANDII

W sobotę w Finlandii odbyła się ciekawa gala NFC Fight Night 1. W walce wieczoru Michał Wiencek, jako jedyny reprezentant naszego kraju, przegrał z zawodnikiem publiczności Juho Valamaa. Zawodnik z Finlandii do swojego dorobku dołączył kolejne ważne zwycięstwo, już w pierwszej rundzie po raz kolejny poddając ciekawego zawodnika. Znamy także przebieg całego pojedynku, który tuż po gali zdradził nam Damian Herczyk, trener zawodnika z Bielsko-Białej.

Michał w stójce dominował, wchodził we wszystkie akcje łokciami i po jakimś czasie nokaut wisiał już w powietrzu. Plan na tą walkę był taki, aby utrzymać środek oktagonu i łokciami rozbijać rywala, i właśnie to wychodziło. Mimo dobrego początku, Michał wyszedł z planu taktycznego i okupił to błędem, który świetnie wykorzystał rywal. Wiencek dał pojedynek, który podobał się publiczności, a sama organizacja była bardzo zadowolona z występu Polaka, są nim zainteresowani w kontekście kolejnych walk.

Zaskoczeniem były także słabe występy zawodników publiczności. Powracający Toni Valtonen po długiej przerwie związanej z poważną kontuzją, której doznał w walce z Michałem Kitą, męczył się cały dystans z Arunasem Viliusem. Ostatecznie zawodnik znany w naszym kraju z walk w organizacji KSW wygrał po niejednogłośnej decyzji sędziów.

W ten sam sposób wygrał Niko Puhakka, który jak widać swoje najlepsze lata ma już za sobą. Męczył on się z Viktorem Tomasevicem, który doszedł do siebie po szybkiej porażce z Adrianem Zielińskim.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.