SPARTAN FIGHT: MACIEJ SURMA Z NOWYM KONTRAKTEM

Maciej Surma w weekend rywalizował na turnieju NAGA w Niemczech. Jest to ogromny turniej, na którym rywalizują najlepsi grapplerzy. 'Maciuś' przywiózł do Chorzowa dwa pasy, Exper NO-GI, w tej konkurencji rywalizują także zawodnicy z brązowymi i czarnymi pasami oraz w GI, purpurowych pasów kategorii do 100kg. Zaraz po powrocie Surma podpisał z federacją Spartan Fight długoterminowy kontrakt. Przy tej okazji publikujemy rozmowę z 'Maciusiem'.

- Maciek, podpisałeś długoterminowy kontrakt z naszą federacją. Jesteś z tego zadowolony?
Tak, jestem bardzo zadowolony. Warunki jakie przedstawili włodarze federacji były bardzo satysfakcjonujące. To na pewno pomoże mi w dalszym rozwoju swojej kariery w MMA i BJJ.

- Czy to, że masz kontrakt na kilka walk sprawi, że teraz bardziej skupisz się na MMA?
Na pewno tak się stanie, trochę bardziej przyłożę się do MMA, bo pójdą za tym także jakieś profity dla mojej osoby. Ten długoterminowy kontrakt zobowiązuje mnie też do tego bym ciężej pracował nad MMA.

- Władze federacji nie ukrywają, że jesteś ważną częścią ich planów na „budowanie” kategorii półciężkiej w Spartan Fight, a ona już wygląda imponująco.
Oglądałem tych zawodników i cieszy mnie to, że kategoria półciężka to chyba w tej chwili najlepsza kategoria w federacji. Jest tu wielu świetnych zawodników jak Maciek Browarski, młody Denis Górniak czy tych dwóch zagranicznych zawodników (Shemetov i Balde – przyp. red.), a słyszałem, że mają być jeszcze inni. Bardzo się z tego cieszę, że jest tu tak mocna konkurencja.

- Wobec tej konkurencji jest plan, by w półciężkiej pojawiła się już wkrótce walka o pas federacji. Nie boisz się, że będzie musiało dojść do pojedynków między zawodnikami, z którymi na co dzień trenujesz?
Nie boję się, ale nie wyobrażam sobie walki z Sową, bo znamy się od lat, trenujemy razem i nie byłbym w stanie się przygotować do tej walki. Przede wszystkim psychicznie, bo nie mógłbym wyzwolić w sobie agresji na walkę z nim.

- Pojedynek z Sową wykluczony, ale co z innymi zawodnikami? Denis Górniak?
Jeśli chodzi o innych zawodników, to nie mam żadnego problemu. Mogę walczyć z kimkolwiek.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.