MAJOWA WARSZAWSKA LIGA KENDO - CIASNE PODIUM

25 maja w siedzibie Warszawskiego Stowarzyszenia Kendo odbyło się przedostatnie w tym sezonie spotkanie Warszawskiej Ligi Kendo. Było ono zarazem najmniejsze od dłuższego czasu, bo wzięło w nim udział zaledwie 10 zawodników i zawodniczek z trzech warszawskich dojo. 

Ostatecznie w turnieju zwyciężył Maciej Wierzbowski z Warszawskiego Klubu Kendo, w finale pokonując swojego klubowego kolegę Krzysztofa Bosaka. Trzecim miejscem podzielili się Agata Ziomkowska (WKK) oraz Jacek Lipiński (Tonbo Kendo Warszawa).

Niska frekwencja spotkania mogła być spowodowana rozpoczynającą się wtedy falą upałów, lub faktem, że czołowka rankingu juz przed tym spotkaniem była ustalona i główna walka odbywała się pomiędzy trzema zawodnikami z czołówki o to, kto utrzyma się wyżej. Zajęcie drugiego miejsca  pozwoliło  na utrzymanie się na szczycie klasyfikacji Krzysztofowi Bosakowi, a trzecia pozycja Jackowi Lipińskiemu na drugim miejscu w rankingu. Także mimo, że kolejność na podium się nie zmieniła, to zwycięstwo Macieja Wierzbowskiego trochę wyrównało stawkę, ponieważ różnice pomiędzy pierszym, drugim i trzecim miejscem wynoszą obecnie 4 punkty.  Oznacza to, że wszyscy trzej zawodnicy znajdujący się na podium mają w ostatnim spotkaniu szansę na wskoczenie na czoło rankingu, co dawno na Lidze się nie zdarzyło i gwarantuje spore emocje.

Zapraszamy zatem wszsytkich do śledzena finalnego spotkania tej edycji Ligi, które odbędzie się już pod koniec czerwca.

Wyniki Majowej Ligi:

1. Wierzbowski Maciej - 10p
2. Bosak Krzysztof - 8p
3. Ziomkowska Agata / Lipiński Jacek - 6p
5. Olid Ferran - 4p
6. Wierzbowski Mateusz - 3p
7. Mienik Bartosz - 2p
8. Mazur Sławomir - 1p

Kantosho: Amelia Mądra

Ranking Generalny:

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.