FNG 50: ZAWIROWANIA PO WALCE FEDORA

Jesteśmy po drugiej walce legendarnego Fedora Emlianenko, który wrócił po dłuższej przerwie. Po wielu problemach pokonał on w morderczej walce niedawno zwolnionego z UFC Fabio Maldonado, ostateczny werdykt sędziowski wywołał kontrowersje. Większość kibiców i specjalistów pewna była co najwyżej remisu, albo wygranej Brazylijczyka w tej walce.

Z wielkim szacunkiem wypowiada się Fabio o swoim przeciwniku, lecz nie zgadza się kompletnie z tą decyzją, w związku z czym złożył oficjalny protest. Narożnik Maldonado jest bardzo zadowolony ze swojego zawodnika, bo jak mówią wykazał on swoje duże umiejętności. Podkreślają oni, że pierwsza runda ich zdaniem wygrana była dwoma punktami, a następne w najgorszym przypadku mogły być dla Fedora, choć były bardzo zbliżone. Brazylijczyk także nie jest zadowolony z pracy sędziego, który przerywał jak on atakował, aby włożyć Fedorowi ochraniacz na zęby. Na koniec ten zawodnik podkreśla, że walka była dla niego czymś wielkim, wygrał ją i nie może przeboleć werdyktu.

O samej walce dużo także powiedział prezydent UFC Dana White, który bardzo pochlebnie wypowiedział się o Emelianenko. Amerykanin podkreśla, że był zachwycony jaki charakter i wolę walki ma Rosjanin, jednak z drugiej strony, jego zdaniem sędziowie woleliby pozwolić mu tam umrzeć, niż zastopować tą walkę. Na koniec przyznał on, że negocjują z Rosjaninem wiele lat i dalej są zainteresowani, a transmitująca stacja Fight Pass może pochwalić się świetnymi wynikami oglądalności.

Przedstawiamy również nagranie z całej walki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.