KLAUDIA PAWICKA O NADCHODZĄCEJ SZANSIE

Przedstawiamy rozmowę z naszą utalentowaną reprezentantką Klaudią Pawicką, która toczy swoje pojedynki w wielu formułach sportów walki. Możemy ją zobaczyć w K-1 Rules i MMA. Teraz czeka ją największe wyzwanie w karierze, bo siódmego lipca w formule vale tudo stanie do starcia na gali Girls S-Cup 2016. Stawką pojedynku będzie tytuł kategorii muszej, a tego trofeum będzie broniła Rena Kubota.

- Cześć Klaudia. Powiedz nam na początek jak samopoczucie przed kolejnym startem?
Klaudia Pawicka: Cześć, jak zwykle dobrze, pełna optymizmu.

- Dostajesz szansę wylotu do Japonii i walki z mistrzynią kategorii muszej. Czy jest to dla ciebie docenienie?
KP: Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że uważam, że jest wiele dziewczyn, które bardziej na to zasługują. Trafiło się ślepej kurze ziarno.

- Jak będą wyglądały przygotowania do tego startu?
KP: Przygotowania trwają już od pewnego czasu. W tym momencie stawiamy głównie na sparingi, bo potrzebuję trochę obicia. Przy okazji chciałam podziękować dziewczynom, które specjalnie przyjeżdżają do mnie do klubu i chłopakom z Garudy za dobry docisk. Poza tym prowadzę przygotowania kondycyjne i wytrzymałościowe. Dużo pracy, ale liczę na to, że przyniesie to dobre rezultaty.

- Co wiesz na temat Reny Kuboty?
KP: Wiem, że jest gwiazdą w swoim kraju. Widziałam kilka jej walk, jest bardzo doświadczoną zawodniczką. Najgroźniejsze dla mnie będą jej obalenia, ale mamy już taktykę.

- W swoim dorobku masz debiut w MMA, wtedy podjęłaś walkę w ostatniej chwili. Myślisz, że potrzebujesz w tej dyscyplinie jeszcze kilku walk amatorskich, czy jednak jesteś gotowa walczyć już zawodowo?
KP: Na MMA nie jestem gotowa absolutnie, dlatego odchodzę od tej formuły, jednak nie jestem przekonana do przytulanek.

- W formule K-1 Rules nie tak dawno walczyłaś na King Of Kings. Jak podobała się federacja i czy odzywała się w sprawie kolejnych propozycji?
KP: Federacja się podobała, dobra organizacja i bardzo fajna oprawa gali. Pozwól, że na drugą część pytania na razie nie odpowiem.

- Jakie są wstępne plany na ten rok?
KP: Raczej jestem osobą, która niczego nie planuje, więc nie mam żadnych.

- Dziękuję za rozmowę. Jeżeli chcesz kogoś pozdrowić lub komuś podziękować to proszę bardzo.
KP: Dzięki. Chciałam podziękować moim trenerom, za to, że ze mną wytrzymują.

Rozmawiał Arkadiusz Hnida

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.