DSF KC 8: ŁUKASZ WICHOWSKI vs MARCEL DENKWITZ

Odsłaniamy starcie poprzedzające walkę wieczoru kickboxerskiego meczu Polska vs. Niemcy. Rywalem Łukasza Wichowskiego w limicie -81kg formuły full contact, będzie Niemiec Marcel Denkwitz.

Polak, który jest jednym z zawodników DSF Kickboxing Team, na co dzień trenuje pod okiem Piotra Siegoczyńskiego. Zawodnik X Fight Piaseczno bardzo dobrze zaprezentował się na ostatniej gali federacji, pokonując w drugiej odsłonie przez techniczny nokaut Waldemara Misiaka. Wichowski niespełna miesiąc temu reprezentował barwy Biało-Czerwone, wywalczył cenny srebrny medal Pucharu Świata WAKO Best Fighter 2016, konkurując także w formule Full Contact.

Puchar Świata jak zawsze był ciężkim turniejem. Stoczyłem trzy pojedynki, z czego walkę finałową niestety przegrałem i wróciłem do domu ze srebrnym medalem. Start na Pucharze pokazał, że ciągle jest nad czym pracować. Wracałem ze zwiększoną motywacją do treningów, co teraz owocuje, ten nowy zapał na moją formę na pewno wpłynął bardzo pozytywnie. Doświadczenie jakie zdobywa się na tego typu turnieju nie da się zastąpić ani żadnym treningiem, ani sparingiem. - podkreśla Wichowski.

25-latek pomimo młodego wieku, ma coraz okazalsze doświadczenie w kickboxingu zawodowym. Przypomnijmy, że jest niepokonany, a stoczył już siedem walk zawodowych. Jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia wie, że z każdym występem na prestiżowej gali DSF Kickboxing Challenge buduje krok po kroku swoją pozycję, dążąc do większych celów.

DSF Kickboxing Challenge ciągle się rozwija i obecnie jest już na bardzo wysokim poziomie. Walczą tam najlepsi zawodnicy z Polski i zagranicy. Jestem wśród nich, co jest dla mnie ogromnym zaszczytem. Dzięki tym występom nieustannie zwiększam swoje umiejętności i dążę do mistrzostwa. Chcę dawać jak najlepsze walki, pokazywać publiczności kickboxing na najwyższym poziomie, to jest obecnie mój największy cel sportowy. - kończy zawodnik DSF Kickboxing Team.

DSF Kickboxing Challenge 8 odbędzie się już 9 lipca w podwarszawskich Ząbkach. Główną atrakcją gali będzie międzypaństwowy mecz Polska vs. Niemcy, w którym biało-czerwonych barw bronić będą najlepsi polscy kickboxerzy: Dorota Godzina czy Radosław Paczuski. W walce wieczoru Jan ”Iron” Lodzik zmierzy się z bardzo doświadczonym, utytułowanym niemieckim zawodnikiem - Andrejem Bruhlem.

Transmisję z gali DSF Kickboxing Challenge 8 pokaże nsport+. Bilety do nabycia w klubach zawodników DSF Kickboxing TEAM oraz w siedzibie Federacji - Ząbki, ul. Krynoliny 13. Cena 50 PLN.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.