SPARTAN FIGHT 4: KOLEJNE KARTY ODSŁONIĘTE

Szóstego sierpnia w Bielsko-Białej odbędzie się już czwarta edycja organizacji Spartan Fight. Organizacja cały czas odsłania kolejne karty.

Dwóch doświadczonych, bardzo silnych, dysponujących ogromną siłą ciosu wojowników zmierzy się w jednej z walk wieczoru na gali Spartan Fight 4, która odbędzie się 6 sierpnia w Bielsku-Białej. Vitalius Shemetov to pochodzący z Omska 31-letni zawodnik, którego stylem bazowym jest Sambo bojowe. W tym stylu walczy także legendarny Fedor Emelianenko. "Tygrys Syberyjski" jest niepokonany od 2010 roku, a stoczył w tym czasie 7 zwycięskich pojedynków. Swoimi ostatnimi występami przyciągnął uwagę władz UFC, które chcą zaproponować młodszemu z braci Shemetov kilka walk w 2017 roku. Zanim jednak to nastąpi Vitaly wystąpi na galach Spartan Fight. Boubacar Balde to bezkompromisowy zawodnik z Francji, który aż 9 z 11 wygranych skończył przed czasem, siedmiokrotnie nokautując rywali. "Blackout" ostatnie dwa pojedynki wygrał właśnie przez KO i zapowiada, że podobnie stanie się na gali SF4.

Przedstawiamy również film z przygotowań Rosjanina do gali Spartan Fight:

Starcia zawodników wagi ciężkiej są bardzo lubiane przez widzów. Ze względu na ogromną siłę ciosu zawodników, często kończą się one szybkimi nokautami. Dlatego też federacja zakontraktowała walkę "ciężkich" na gali w Bielsku. Naprzeciw siebie staną Łukasz Ćwikła i Stanisław Khmilkovski. Będzie to jedna z pierwszych walk na gali, która odbędzie się 6 sierpnia.

Łukasz Ćwikła to zawodnik wagi ciężkiej, który w grudniu na gali w Niemieckim Wiener Neustad podczas Night of Wariors pokonał Hansa Lacknera, mistrza Świata amatorskiego MMA z 2014 roku. Zawodnik DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała wygrał przez TKO w pierwszej rundzie. Ćwikła mocnymi ciosami powalił rywala i dobił go w parterze. Łukasz ma spory potencjał i w przyszłości może sporo namieszać w Polskiej hierarchii wagi ciężkiej.

Jego rywalem będzie Stanisław Khmilkovski - zawodnik Spartakusa Rzeszów. Występ na gali w Bielsku będzie jego 3 zawodowym pojedynkiem. Jak do tej pory wystepował na  galach na Ukrainie i odniósł dwa zwycięstwa. 24-letni zawodnik stoczył tez wiele amatorskich pojedynków, więc jesteśmy pewni, że zaprezentuje wysoki poziom.

Dokonano też małej zmiany w karcie walk. Radosław Tarnawa, który miał pierwotnie walczyć z Marcinem Skalikiem, zmierzy się z Igorem Michaliszynem. Zarówno Tarnawa jak i Michaliszyn są do tej pory niepokonani, więc taki pojedynek będzie bardziej atrakcyjny. Obaj zawodnicy walczyli już na galach SF. Znając charakter obydwu zawodników spodziewamy się, że będzie to niesamowicie zacięte i wyrównane starcie, być może jedno z najlepszych na całej gali.

Po tej korekcie bez rywala pozostaje Marcin Skalik, ale wkrótce ogłoszone zostanie nazwisko zawodnika, który zmierzy się z Marciinem na gali w Bielsku.

Piotr Wołowik od jakiegoś czasu czekał na rywala. Dziś możemy już oficjalnie ogłosić jego nazwisko. To doskonale znany fanom Spartan Fight - Rafał Lassota. Zawodnik Spartakusa Rzeszów na pierwszej gali poddał przez duszenie Remigiusza Rajwę, natomiast na Spartan Fight 2 po świetnym pojedynku przegrał z Tomaszem Jakubcem przez jednogłośną decyzję sędziów. Jednak jego występ był na tyle dobry, że organizacja znów go zaprosiła do współpracy.

Inną zakontraktowaną walką będzie pojedynek Roman Głąb - Błażej Majdan. Będzie to pierwszy pojedynek sierpniowej gali. Głąb na co dzień trenuje w klubach Bastion Tychy i VETO Team Bielsko-Biała. Ma na swoim koncie 3 zawodowe pojedynki, z których dwa wygrał, a jeden przegrał. Tak mała liczba pojedynków MMA jest spowodowana tym, iż Głąb na co dzień trenuje zapasy w stylu wolnym i bardzo często jeździ na turnieje właśnie tej dyscypliny. Jego rywal, Błażej Majdan to zawodnik Spartakusa Rzeszów. Zawodnicy z tego klubu często występują na galach SF, gdyż ten klub gwarantuje wysoki poziom wyszkolenia fighterów. Nie inaczej jest w przypadku Majdana, którego zawodowy rekord to 1-1, ale ten młody zawodnik ma na swoim koncie sporo wygranych amatorskich pojedynków.

Kamil Selwa będzie walczył na gali Spartan Fight 4. Zawodnik Spartakusa Rzeszów miał wystąpić na poprzedniej gali, ale w związku z tym, iż jego rywal (Igor Sogor) na dzień przed galą ogłosił kontuzję, jego występ nie doszedł do skutku. Kamil nic nie mógł na to poradzić, on zrobił wagę, przygotował się do tego pojedynku, dlatego też organizacja chce dać mu szansę występu na gali w Bielsku. Selwa to młody, ale już doświadczony zawodnik, ma na swoim koncie 13 zawodowych pojedynków, z których wygrał 8.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.