SPARTAN FIGHT 4: DAWID ŻYWICA PRZED GALĄ

Przedstawiamy rozmowę z Dawidem Żywicą, kolejnym utalentowanym zawodnikiem, który wystąpi na najbliższej gali Spartan Fight 4. Zmierzy się z groźnym Kamilem Selwą. Żywica w roku 2014 wrócił na dobre i zaczął zaskakiwać, bo jego seria osiągnęła aż pięciu zwycięstw z rzędu, dawał też emocjonujące pojedynki. W jednym z nich, na gali PLMMA zdobył tytuł organizacji po dobrej walce poddając w trzeciej odsłonie Piotra Olszynkę. W tym roku też niespodziewanie przegrał na Słowacji po kontuzji oraz obronił tytuł PLMMA na gali w Łomiankach, gdzie pewnie pokonał solidnego Daniela Bareza.

- Cześć Dawid. Powiedz na początek jak samopoczucie przed kolejną walką?
Dawid Żywica: Witam, pozdrawiam wszystkich. Czuję się dobrze i ciesze się, że mogę walczyć znowu szóstego sierpnia w Bielsku-Białej. Każda walka jest ważna i każda następna uczy czegoś.

- Jak wyglądają przygotowania do nadchodzącego startu?
DŻ: Moje przygotowania przebiegają zgodnie z planem i założeniami. Staram się dużo jeździć do różnych klubów i sparować. Wraz z Robertem Bryczkiem mamy w planach wyjazdy do zaprzyjaźnionych klubów w Polsce.

- Twoim przeciwnikiem będzie Kamil Selwa, co wiesz na jego temat?
DŻ: Jest doświadczony, mocny, nie unikający walki. Trenuje w Spartakus Rzeszów. Trenerzy w klubie zajmują się resztą, czyli planem na walkę, słabymi i mocnymi stronami mojego rywala.

- W tym roku już cztery razy walczyłeś, będziesz chciał podtrzymać takie tempo?
DŻ: Tak, mam nadzieję, że uniknę kontuzji i będę walczył regularnie. Planów na przyszłość i na kolejne walki nie zdradzę. Póki co skupiam się na tej walce. Czas pokaże co dalej.

- Na Słowacji niespodziewanie przegrałeś, nie widziałem, aby ktoś cię o to pytał. Jak wspominasz tą walkę, co się stało i czy chciałbyś rewanżu z Miroslavem Kubanem?
DŻ: Walka na Słowacji była, owszem. Na razie czekamy na rozpatrzenie protestu, który złożyliśmy. Zobaczymy co z tego wyniknie i jak Słowacy się odniosą do tego.

- Jest szansa że zobaczymy cię w obronie tytułu PLMMA na hitowej gali w Warszawie?
DŻ: Wstępnie prowadzę rozmowy dotyczące gali czwartego listopada na Torwarze. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, chciałbym walczyć na PLMMA.

- Poza wymienionym starciem na Słowacji miałeś jeszcze inne trzy ważne starty w Polsce. Powiedz coś więcej o nich.
DŻ: Tak, dokładnie. Cóż mogę powiedzieć, do każdej walki zaangażowanie jest w 100%. Po to by nikogo nie zawieść i pokazać to, co do danej walki zakładam. Staram się uczyć i wyciągać wnioski, aby się rozwijać i iść do przodu.

- Dziękuję za rozmowę. Jeżeli chcesz kogoś pozdrowić lub komuś podziękować to proszę bardzo.
DŻ: Dziękuję za wywiad. Nie lubię mówić, wolę robić. Jeszcze raz pozdrawiam czytelników i fanów MMA! Podziękowania dla sponsorów, bez których wiele rzeczy byłoby nie możliwe.

Rozmawiał Arkadiusz Hnida

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.