UFC: PRZEGLĄD WALK W ROZPISKACH GAL NUMEROWANYCH

Nowe pojedynki zostały dopisane do poszczególnych kart walk gal organizowanych przez największą federację mma na świecie.

Damien Brown vs Cesar Arzamendia (UFC 201) - Australijczyk po pięciu zwycięstwach z rzędu dostał szansę debiutu w największej federacji na świecie. Nie przyszło to jednak za darmo, jednym z czynników na pewno było zdobycie tytułu organizacji XFC Australia czy BRACE. Brown zadebiutował w zastępstwie, występując w swoim kraju na UFC Fight Night 85, wtedy przegrał po jednogłośnej decyzji sędziów z Alanem Patrickiem. Cesar po dwóch dobrych występach na lokalnych galach, dostał szansę na pokazanie się w programie, i tak zrobił. Arzamendia dostał szansę debiutu na gali w Meksyku, przegrał z zawodnikiem publiczności Polo Reyesem w pierwszej rundzie po uderzeniach.

Ian McCall vs Justin Scoggins (UFC 201) - Ian na przestrzeni dwóch lat stoczył tylko dwie walki i był bliski końca kariery. McCall w Irlandii pewnie pokonał Brada Picketta i przegrał po jednogłośnej decyzji sędziów na UFC 183 z Johnem Linekerem. Justin po ostatnich różnych starciach, ma dobrą passę, pewnie na punkty pokonał Josha Sampo oraz Raya Borga.

Fredy Serrano vs Ray Borg (UFC 201) - "Bam Bam" w debiucie w trzeciej rundzie po uderzeniach zapewnił pierwszą porażkę w rekordzie Bentleya Sylera, a w ostatniej walce po kontuzji pokonał Zhikuia Yao. "The Tazmexican Devil" miał ostatnio dobrą passę, poddając Shane Howella i Chrisa Keladesa, a po jednogłośnej decyzji sędziów wygrał z Geane Herrerą. W ostatnim starciu Borg przegrał na punkty z Justinem Scoggingsem.

W wadze lekkiej z karty walk gali UFC 201 wypadł Siyar Bahadurzada, zastąpi go Ross Pearson, w walce z Jorge Masvidalem. Zawodnik z Wielkiej Brytanii jak już wygrywa, to potem przegrywa i jest tak na okrągło. Ross w tym roku stoczył już trzy walki, pewnie na punkty przegrywając z Francisco Trinaldo i Willem Brooksem, a wygrał po niejednogłośnej decyzji sędziów w Australii z Chadem Laprise. W kategorii półśredniej kontuzjowany jest Claudio Silva, zastąpi go Jorge Masvidal, w walce z zaskakującym Siyarą Bahadurzadą. Amerykanin będzie chciał przerwać złą passe dwóch porażek z rzędu, kiedy to przegrywał po niejednogłośnych decyzjach sędziów w starciu z Bensonem Hendersonem oraz Lorenzo Larkinem. Wilson Reis miał zawalczyć o tytuł, jednak z powodu kontuzji wypadł mistrz Demetrious Johnson. Brazylijczyk mimo wszystko chciał zawalczyć i dostaje teraz pojedynek z debiutującym w federacji Seanem Sanetellą. "Shorty Rock" w swoim dorobku ma piętnaście zwycięstw, pięć porażek oraz jeden remis. Sean znany jest jako weteran CFFC, a ostatnio miał złą passę, jednak teraz jest dobrze. Sanetella poddał w pierwszej odsłonie Jaya Pressleya oraz pewnie na punkty pokonał Andrewa Cseha.

Carlos Condit vs Demian Maia (UFC 202) - Amerykanin wraca szybciej niż zapowiadał, i jak widać podobało mu się zestawienie z kolejnym zawodnikiem wysoko w rankingu. Carlos po zdemolowaniu Thiago Alvesa dostał szansę mistrzowską na gali UFC 195. Wtedy dał on świetną walkę na dystansie 5 rund, przegrał po dość kontrowersyjnej niejednogłośnej decyzji sędziów. Brazylijczyk stanie już chyba przed ostatnim przeciwnikiem do potencjalnej walki o tytuł, bo ma on już passę pięciu zwycięstw z rzędu. W nich ostatnio poddawał niedawno zadziwiającego formą Neila Magny, pewnie wypunktował Gunnara Nelsona oraz przed swoją publicznością dopiął swego, poddał pod koniec walki Matta Browna.

Doland Cerrone vs Rick Story (UFC 202) - 'Cowboy' w ostatnim starciu w poprzednim roku stanął do walki o tytuł, jednak nie udało się pokonać w rewanżu Rafaela Dos Anjosa. Donald udanie wrócił w tym roku, szybko poddając Alexa Oliveire i kończąc w łatwym stylu Patricka Cote. "The Horror" miał dobrą passę pokonując chociażby Gunnara Nelsona, jednak miał on przerwę dwóch lat i wrócił w tym roku. Wtedy Story na UFC Fight Night 88 pewnie po decyzji sędziów pokonał Tareca Saffiedine.

Alberto Uda vs Marvin Vettori (UFC 202) - Brazylijczyk przed przejściem do UFC miał w swoim dorobku dziesięć zwycięstw, w tym tylko jedną walkę na całym dystansie. Większość swoich walk toczył w federacji XFC International, kończąc po uderzeniach Borisa Miroshnichenko oraz Thiago Perpetuo. Debiut w UFC nastąpił dość szczęśliwie, bo w zastępstwie, jednak wtedy zaliczył swoją pierwszą porażkę w bilansie. Na gali UFC Fight Night 88 już na początku drugiej rundy pokonał go uderzeniami Jake Collier. Włoch ostatnio zadziwiał wszystko, zaczęło się od jego ostatniej porażki, po czym zaliczył kolejne pięć zwycięstw z rzędu. Ważnymi starciami tego zawodnika były gale Venator, wtedy po decyzji sędziów zapewnił pierwszą porażkę ciekawego Daniele Scatizzi. W ostatnich dwóch walkach Vettori niespodziewanie w niecałe dwie minuty zastopował doświadczonego Jacka Masona i poddał także szybko niedawno zwolnionego z UFC Igora Araujo.

Colby Covington vs Max Griffin (UFC 202) - "Chaos" świetnie rozopoczął od trzech zwycięstw w największej federacji na świecie, jednak na koniec poprzedniego roku odnotował pierwszą porażkę w karierze. W tym starciu Amerykanin w niecałe dwie minuty został poddany przez Warlleya Alvesa, mimo to w ostatniej walce wrócił już na tor zwycięstw, poddając pod koniec walki Jonathana Meuniera. "Pain" w swoim dorobku ma dwanaście zwycięstw oraz dwie porażki, a zdecydowaną większość walk kończył przed czasem. Max do UFC próbował się dostać już w roku 2012 w programie TUF 16, jednak szybko odpadł. Griffin znany jest jako weteran takich organizacji jak West Coast czy Tach PF. W ostatniej wymienionej federacji próbował zdobyć tytuł mistrzowski, jednak się nie udało, po 5 rundach przegrał niejednogłośną decyzją sędziów z utalentowanym Chidi Njokuani. Po tej walce bronił tylko dwa razy tytuł federacji West Coast, kończąc po 43 sekundach byłego zawodnika UFC, Davida Mitchella.

Cody Garbrandt vs Takeya Mizugaki (UFC 202) - Amerykanin w tym roku stoczył dwie ważne walki, w których mógł zaskoczyć. Zaczął od pokonania pod koniec pierwszej rundy nowo zakontraktowanego Augusto Mendesa, a następnie w piewrszej rundzie, w efektowny sposób zapewnił pierwszą porażkę w rekordzie utalentowanego Thomasa Almeidy. Japończyk miał ostatnio złą passę, szybko przegrał z Dominickiem Cruzem oraz przez poddanie w trzeciej odsłonie z Aljamainem Sterlingiem. W ostatniej walce Takeya wrócił na tor zwycięstw, w swoim kraju po jednogłośnej decyzji sędziów pokonując George Roopa.

Hyun Gyu Lim vs Sultan Aliev (UFC 202) - Koreańczyk po znokautowaniu Takenori Sato po minucie i osiemnastu sekundach, stoczył tylko jedną walkę w poprzednim roku. Wtedy Hyun wystąpił na Filipinach, przegrywając na początku drugiej rundy po uderzeniach w starciu z Neilem Magny. Rosjanin po pierwszej porażce w karierze odniesionej w Bellatorze, na przestrzeni dwóch lat zaliczył kolejne cztery zwycięstwa, wszystkie przed czasem. Sultan po uderzeniach zastopował chociażby Ruslana Khaskhanova czy Charlesa Andrade. Aliev zadebiutował po zwycięstwach w UFC w poprzednim roku na gali w Szwecji, szybko po uderzeniach zastopował go Kenny Robertson.

Tim Means vs Sean Strickland (UFC 202) - Means po ostatniej porażce w emocjonującej i szybkiej walce z Mattem Brownem, udanie wrócił na początku rundy kończąc Johna Howarda. Następnie okazało się, że ten zawodnik jest na dopingu i został zawieszony, jednak teraz już mu się powoli kara kończy. Sean po ostatniej swojej porażce ma dobrą passę. Stirckland na punkty pokonywał Igora Araujo oraz Toma Breese, a po uderzeniach Alexa Garcie.

Artem Lobov vs Chris Avila (UFC 202) - Będzie to zapewne ostatnia szansa klubowego kolegi Conora McGregora, aby utrzymać się w największej federacji na świecie, bo ma on już nawet ujemny bilans, a dostał już drugą szansę. Artem zadebiutował w roku 2015 na finałowym TUF 22, przegrywając pewnie z Ryanem Hallem. W tym roku dobrze znany w Polsce Lobov wystąpił na UFC Fight Night 82, przegrał po jednogłośnej decyzji sędziów z Alexem White. Amerykanin w swoim dorobku ma pięć zwycięstw i dwie porażki, a po trzech zwycięstwach z rzędu zostaje zakontraktowany w największej federacji na świecie, co jest dziwnym ruchem. Avila kończył przed czasem zawodników o słabych rekordach, a swoje walki toczył w federacji Global Knockout.

Raquel Pennington vs Elizabeth Phillips (UFC 202) - "Rocky" ma dobrą passę dwóch zwycięstw z rzędu, kiedy to dwie sekundy przed końcem drugiej rundy poddała Jessice Andrade, a w ostatniej walce po niejednogłośnej decyzji sędziów pokonała byłą pretendentkę do tytułu Bethe Correią. Dla Phillips będzie to ważna walka, bo z swoich trzech walk wygrała tylko ostatnią, pewnie na punkty na UFC on FOX 16 pokonując Jessamym Duke. Porażki zaś Elizabeth odnotowała po bliskich decyzjach sędziów z Valerią Letourneau oraz Mileną Dudievą.

Marlon Vera vs Guangyou Ninga (UFC 202) - Fighter z Ekwadoru po zwycięstwie w programie TUF Latina American Season 1 zadebiutował w UFC, przegrywając na punkty z Marco Antonio Beltrana. W poprzednim roku poddał w drugiej odsłonie Romana Salazara, a przegrał na punkty z Daveyem Grantem. Chińczyk w pierwszych dwóch walkach pokazał się z dobrej strony, na punkty pokonując Jianpinga Yanga, a w drugiej rundzie kończąc ciosami Roystona Wee. Ning w ostatniej walce doznał pierwszej porażki w UFC, po niejednogłośnej decyzji sędziów przegrywając z Marco Antonio Beltranem.

Doszło tez do zmian w karcie walk UFC 202, Dong Hyun Kim odpadł w walce z Neilem Magnym, który ostatecznie zmierzy się z Lorenzem Larkinem. Larkin miał ostatnio dobrą passę, jednak przerwał ją na początku roku mocny Albert Tumenov. Lorenz już udanie wrócił na UFC Fight Night 88, po niejednogłośnej decyzji sędziów pokonując Jorge Masvidala.

Drew Dober vs Erik Koch (UFC 203) - Dla tego zawodnika będzie to ważny pojedynek, bo w każdej chwili może pożegnać się z największą federacją na świecie. Dober po ostatniej błyskawicznej porażce udanie wrócił po jednogłośnej decyzji sędziów, zapewniając pierwszą porażkę w karierze Scotta Holtzmana. "New Breed" wrócił w tym roku po dwóch latach przerwy. Wtedy Erik wystąpił na gali UFC Fight Night 88 i w drugiej odsłonie poddał on Shane Campbella.

Damir Hadzovic vs Yusuke Kasuya (UFC 203) - Duńczyk po kolejnych zwycięstwach w federacji Cage Warriors czy we Włoszech na Venator FC dostał angaż w UFC. Hadzovic w debiucie wystąpił w Chorwacji, nie dał rady i został zastopowany w pierwszej rundzie przez mocno bijącego Mairbeka Taisumova. Japończyk także po kilku zwycięstwach trafił do UFC i zadebiutował na gali w swoim kraju. Wtedy Yusuke po pewnej decyzji sędziów przegrał z Nickiem Heinem.

Jessica Eye vs Bethe Correia (UFC 203) - 'Evil' będzie walczyła o kontrakt z największą federacją na świecie, bo ze swoich sześciu walk w UFC wygrała tylko jedną. W ostatnich walkach Jessiaca przegrywała po pewnych decyzjach sędziów z Mieshą Tate, Julianną Peną oraz Sarą McMann. Brazylijka będzie chciała przerwać złą passę, bo pierw przegrała szybko w walce o tytuł z Rondą Rousey. Na koniec wróciła w tym roku i po niejednogłośnej decyzji sędziów przegrała z Requel Pennington.

Urijah Faber vs Jimmie Rivera (UFC 203) - Faber po porażce w Filipinach z Frankie Edgarem udanie wrócił na tor zwycięstw, pokonując po jednogłośnej decyzji sędziów Frankie Saenza. W ostatniej walce dość zaskakująco przegrał pewnie po 5 rundach na punkty z Dominickiem Cruzem. Rivera zadebiutował w największej federacji na świecie w poprzednim roku, kończąc w niecałe dwie minuty Marcusa Brimage, a w Brazylii pokonał po niejednogłośnej decyzji sędziów Pedro Munhoza. W ostatnim pojedynku Jimmie wystąpił na UFC on FOX 18, pewnie na punkty pokonując Iuri Alcantarę.

C.B. Dollaway vs Francimar Barroso (UFC 203) - Amerykanin po trzech porażkach z rzędu zdecydował się na zmianę kategorii wagowej, na wyższą. Wtedy C.B. przegrywał przed czasem z Lyoto Machidą i Nate Marquardtem, a na punkty z Michaelem Bispingiem. Brazylijczyk miał ostatnio dobrą passę, kiedy po pewnych decyzjach sędziów pokonał Ryana Jimmo czy Elviasa Mutapcica. W ostatniej walce Barroso przegrał po dobrym początku, przed czasem z Nikitą Krylovem.

Joanne Calderwood vs Jessica Andrade (UFC 203) - Szkotka po niespodziewanej porażce w Polsce odrodziła się i pokazuje, że jest czołówką, jeżeli chodzi o tą dywizję kobiet. Najpierw Joanne po problemach na punkty pokonała Cortney Casey, a na koniec w świetnym starciu skończyła w trzeciej rundzie uderzeniami Valerie Letourneau, nie tak dawną pretendentkę do tytułu mistrzowskiego. Brazylijka po porażce z Raquel Pennington potrzebowała czasu, a podczas przerwy wystąpiła na macie w starciu grapplingowym, który wygrała. Kolejny start Andrade w UFC to skończenie w drugiej rundzie uderzeniami, także jedną z pretendentek do tytułu Jessice Penne.

Brad Tavares vs Caio Magalhaes (UFC 203) - Brad będzie chciał przerwać złą passę, ponieważ w ostatnich pięciu walkach wygrał tylko dwa starcia, po jednogłośnych decyzjach sędziów z Lorenzem Larkinem i Nate Marquardtem. Porażki zaś Tavares odnosił po uderzeniach z Timem Boetschem i Robertem Whittakerem, a po decyzji sędziów z Yoelem Romero. Zawodnik z Nova Uniano ostatnio miał problemy i nie widzimy go tak często w klatce, jak w roku 2014, kiedy to zaliczył trzy ważne zwycięstwa, w tym dwie błyskawiczne po uderzeniach. W poprzednim roku Caio odnotował ostatnią walkę, przegrywając szybko przez poddanie z Joshem Sammanem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.