UFC: PRZEGLĄD NOWYCH WALK W ROZPISKACH

Nowe pojedynki zostały dopisane do poszczególnych kart walk gal organizowanych przez największą federację mma na świecie.

Paige VanZant vs Bec Rawlings (UFC on FOX 21) - Zawodniczka z Ameryki dobrze zaczęła w największej federacji na świecie, w trzeciej rundzie przed czasem pokonując Kailin Curran oraz Alex Chambers, a na punkty pokonała Felice Herrig. W ostatniej walce VanZant odniosła pierwszą porażkę w UFC, w piątej rundzie została poddana przez Rose Namajunas. Australijka po występie w programie TUF 20 wystąpiła na finałowej gali przegrywając na punkty z Heather Clark. Kolejne dwa starty Bec to walki w swoim kraju, poddała pod koniec pierwszej rundy Lise Elis i po decyzji sędziów pokonała Seo Hee Ham.

Enrique Barzola vs Kyle Bochniak (UFC on FOX 21) - Fighter z Peru ma już swój debiut za sobą, w poprzednim roku na gali UFC Fight Night 78 w Meksyku. Wtedy po jednogłośnej decyzji sędziów pokonał on zawodnika publiczności Horacio Gutiérreza. Amerykanin po sześciu zwycięstwach w karierze, w tym czterech przed czasem, został ściągnięty w UFC w zastępstwie. Kyle swoje wszystkie pojedynki toczył w federacji CES, mierzył się z nie ciekawymi zawodnikami. Bochniak w debiucie zaliczył pierwszą porażkę w karierze, po pewnej decyzji sędziów w starciu z Charlesem Rosą.

Sam Alvey vs Kevin Casey (UFC on FOX 21) - "Smilin" w tym roku zaliczył drugą porażkę z rzędu, po nudnej walce na punkty przegrywając z Eliasem Theodorou. W ostatnim starcie Sam jak zawsze wyszedł z uśmiechem na twarzy do klatki i szybko poddał w pierwszej rundzie debiutującego w UFC Eircka Spicely, dla którego była to pierwsza porażka w karierze. 'King' w tym starciu będzie bił się o przetrwanie, w tym roku nie wygrał żadnej walki, a zaczął od porażki po uderzeniach w trzeciej odsłonie z Rafaelem Natalem, a następnie zremisował z Elvisem Mutapcicem.

Adam Hunter vs Ryan Janes (UFC on FOX 21) - "Warhammer" po porażce w debiucie zaliczył kolejne osiem zwycięstw, wszystkie kończąc przed czasem, tylko jedno przez poddanie, pozostałe po uderzeniach. Hunter to weteran takiej organizacji jak Elite. Ryan na początku kariery przegrał jedną walkę, następnie zaliczył podobnie jak rywal wiele zwycięstw, a dokładnie siedem. Janes znany jest bardziej z startu na gali WSOF Canada, czy jako mistrz organizacji BFL.

Felipe Silva vs Shane Campbell (UFC on FOX 21) - Brazylijczyk w swoim dorobku ma siedem zwycięstw, w tym tylko jedną na pełnym dystansie, pozostałe kończył przed czasem, w tym aż pięć po uderzeniach. Początki Felipe miały miejsce w swoim kraju, jednak potem zaistniał jeszcze mocniej. Silva w tym roku na gali Cage 35 dość niespodziewanie pod koniec pierwszej rundy pokonał ciekawego Antona Kuivanena. Dla Kanadyjczyka będzie to ostatnia szansa na utrzymanie, bo ze swoich czterech walk wygrał jedną, po jednogłośnej decyzji sędziów z Eliasem Silveiro. Campbell w ostatnich dwóch walkach w tym roku przegrał na punkty z Jamesem Krausem oraz w drugiej rundzie przez poddanie z Erikiem Kochem.

Josh Emmett vs Jeremy Kennedy (UFC on FOX 21) - Amerykanin przed przejściem do UFC miał w swoim dorobku dziewięć walk, większość kończył przed czasem, a był weteranem takiej organizacji jak West Coast. Po ważnym zwycięstwie przed czasem z Christosem Giagosem wystąpił on na gali w Holandii w zastępstwie. Emmet po niejednogłośnej decyzji sędziów pokonał solidnego Jona Tucka. Kanadyjczyk także ma skazitelny rekord ośmiu zwycięstw w karierze, większość przed czasem. Kennedy toczył swoje walki w Tajlandii i w swoim kraju w ciekawej organizacji BFL, w której był mistrzem. Jeremy w ostatnich walkach zdobył pas po 5 rundach pokonując na punkty Mario Pereire.

Chad Laprise vs Thibault Gouti (UFC on FOX 21) - Dla Kanadyjczyka będzie to ważna walka, ponieważ będzie chciał przerwać złą passę. Chad w ostatnich dwóch walkach przegrał szybko po uderzeniach z Francisco Trinaldo i po niejednogłośnej decyzji sędziów z Rossem Pearsonem. Francuz będzie w tej walce miał ostatnią szansę na utrzymanie się w największej lidze na świecie. Gouti w ostatniej chwili wystąpił on w Wielkiej Brytanii, i po 24 sekundach został poddany przez Teemu Packalena. Ostatnia walka Gouti to nie tak już zły start w Kanadzie jednak przegrał on w trzeciej odsłonie przez poddanie z Olivierem Aubinem-Mercierem.

Jim Miller vs Joe Lauzon (UFC on FOX 21) - Miller ostantio wypadał nieciekawie, kiedy poddał go Mike Chiesa, a na punkty pokonał Diego Sanchez. Jim w tym roku udanie powrócił na jubieluszowej gali UFC 200, szybko i w łatwy sposób kończąc uderzeniami Takenori Gomi. Lauzon kończył uderzeniami w pierwszej odsłonie Takenori Gomi i Diego Sancheza, a przegrał po decyzji sędziów z Evanem Dunhamem.

Dennis Bermudez vs Rony Jason (UFC Fight Night 92) - "The Menace" miał ostatnio złą serię dwóch porażek z rzędu, kiedy to przegrał szybko przez poddanie z Ricardo Lamasem oraz po szaleńczej walce, na początku trzeciej rundy przez nokaut z Jeremy Stephensem. W ostatniej walce Amerykanin udanie wrócił na tor zwycięstw, pokonując na UFC Fight Night 83, po jednogłośnej decyzji sędziów Tatsuye Kawajiri. Jason ostatnio przegrał po niejednogłośnej decyzji sędziów z Robbie Peraltą i szybko poddał Damona Jacksona, jednak werdykt zmieniono na NC. Brazylijczyk wpadł na dopingu i został zawieszony, a teraz wraca po dłuższej przerwie.

Joseph Gigliotti vs Trevor Smith (UFC Fight Night 92) - Amerykanin w swoim dorobku ma siedem pojedynków, wszystkie zwyciężył przed czasem, w tym trzy po uderzeniach i cztery przez poddanie. Co ciekawe, zaczął on swoją karierę w środku roku 2014 i już przez ten czas zaliczył ważne pojedynki. Joseph w ważnej walce wystąpił na WSOF 19, kończąc uderzeniami pod koniec walki Brendana Tierneya, a w ostatniej walce na RFA 37, poddał po 58 sekundach Johna Poppie. "Hot Sauce" ostatnio walczy ze zmiennym szczęściem, w poprzednim roku stoczył cztery walki, dwie zwyciężając i dwie przegrywając. W tym roku Smith wystąpił na gali TUF 21 Finale, po jednogłośnej decyzji sędziów pokonując Dana Millera.

Teruto Ishihara vs Horacio Gutierrez (UFC Fight Night 92) - Japończyk kontrakt z UFC dostał po zwycięstwach w specjalnym programie Road to UFC. W debiucie w swoim kraju wystąpił w finale całego reality show, remisując z Mizuto Hirotą. W ostatniej walce Ishihara wystąpił na UFC 196, na początku drugiej rundy kończąc uderzeniami Juliana Erose. Meksykanin po dwóch zwycięstwach i jednej porażce zadebiutował w UFC, na gali w swoim kraju pewnie na punkty pokonując Enrique Barzole.

Maryna Moroz vs Justine Kish (UFC Fight Night 92) - Ukrainka po świetnym debiucie, kiedy szybko poddała Joanne Calderwood, niespodziewanie pewnie na punkty przegrała w starciu z Valerie Letourneau. W ostatniej walce Moroz pewnie na punkty pokonała po trudnej walce w Chorwacji debiutującą Cristiane Stanciu. Zawodniczka z Black House MMA w swoim dorobku miała cztery ważne zwycięstwa w karierze, w tym chociażby zwycięstwo na punkty z Rondą Markos na gali RFA 12. Rosjanka wróciła po dwóch latach przerwy, w tym roku podpisując kontrakt z UFC. Wystąpiła na 195 edycji, po jednogłośnej decyzji sędziów pokonując Nine Ansaroff.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.