FEN 13: KAMILA BAŁANDA PRZED WALKĄ

Przedstawiamy rozmowę z Kamilą Bałandą, która już trzynastego sierpnia zadebiutuje w federacji FEN. Na trzynastej edycji w Gdyni stanie ona do ciężkiego zadania, jakim będzie starcie z Różą Gumienną.

Kamila Bałanda (31 lat, 175 cm, 10-1) ma na swoim koncie liczne tytuły mistrzyni Polski w kickboxingu (light-contact, full-contact i low-kick), K-1, muay-thai i boksie, ale o wiele cenniejsze są jej osiągnięcia międzynarodowe. Największe sukcesy odnosiła dotąd w formule low-kick, zdobywając pasy mistrzyni świata WAKO w 2007 roku w Belgradzie i mistrzyni Europy w 2010 roku w Baku. W 2008 roku została również mistrzynią świata w muay-thai.

Pierwszy pojedynek zawodowy podopieczna trenera Bogdana Bliźniaka stoczyła w 2009 roku. Na galach Victory And Glory wywalczyła najpierw tytuł Zawodowej Mistrzyni Polski (PZKB) w kickboxingu low-kick, a następnie Zawodowej Mistrzyni Europy K-1 federacji UPKA. W 2014 roku zdobyła także pas federacji BMAF, a w tym roku została pierwszą mistrzynią Champion’s Fight Night.

Kamila Bałanda ma już na koncie 15 zawodowych walk K-1 i MMA, ale występ na gali FEN 13 Summer Edition będzie jej debiutem w klatkoringu Fight Exclusive Night. Debiutem trudnym, bo jej przeciwniczką będzie jedna z najlepszych obecnie zawodniczek kickboxingu na świecie.

- Cześć Kamila, na początek powiedz jak się czujesz przed kolejnym startem?
Kamila Bałanda: Czuję się super. Przygotowania powoli wchodzą w decydujący etap. Udaje się uniknąć kontuzji, także wszystko idzie po mojej myśli.

- Czym jest dla ciebie kontrakt z organizacją FEN?
KB: To nowa przygoda, nowe wyzwanie. Z niecierpliwością czekam na 13 sierpnia.

- Jak wyglądają przygotowania do debiutu w tej federacji?
KB: Jak do każdej walki zawodowej. Razem z trenerem Bogdanem Bliźniakiem do każdej walki podchodzimy profesjonalnie. Od lat przygotowuję się motorycznie i taktycznie razem z kolegami i koleżankami z Championa, pod okiem tego samego trenera. Mamy już za sobą krótkie klubowe zgrupowanie. Od poniedziałku trenujemy dalej w Gdańsku, wdrażając kolejne założenia taktyczne.

- Twoją przeciwniczką będzie Róża Gumienna, co wiesz na jej temat?
KB: Mam nadzieję, że wiem wszystko co potrzeba. Walczyłyśmy już ze sobą i nie mogę się doczekać rewanżu w walce zawodowej.

- Jakie masz wstępne plany na ten rok?
KB: Przede wszystkim FEN, a potem pewnie jakiś urlop. We wrześniu wracam do pracy i zobaczymy jakie wyzwanie przyniesie druga połowa roku.

- Pochwal się proszę swoimi sukcesami z pierwszej połowy bieżącego roku?
KB: Zostałam Mistrzynią Polski low-kick i zdobyłam Puchar Świata, też w tej formule. Walczyłam z powodzeniem zawodowo na gali Champion`s Fight Night i licze na powtórkę 13 sierpnia w Gdyni.

- Dziękuję za rozmowę. Jeżeli chcesz kogoś pozdrowić lub komuś podziękować to proszę bardzo.
KB: Chciałabym zaprosić na swój fan page na Facebooku, gdzie na bieżąco można śledzić przygotowania do FEN 13 'Summer Edition' . Dodatkowo korzystając z okazji dziękuję sponsorom, którzy wspierają mnie w przygotowaniach: firmom Diety Treningowe, paqj.pl, Ortis Pomorze, Balanda, Euroyachts.

Rozmawiał Arkadiusz Hnida

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.