RIO 2016: POLSKIE SZABLISTKI BEZ SUKCESU

Po zmaganiach szpadzistek i florecistów w Rio de Janeiro przyszedł czas na olimpijskie rozgrywki w szabli kobiet. Polskę reprezentowały trzy zawodniczki: Aleksandra Socha, Bogna Jóźwiak i Małgorzata Kozaczuk.

Jako pierwsza w Carioca Arena zaprezentowała się Bogna Jóźwiak, która w walce w tabeli z 64 zmierzyła się z reprezentantką gospodarzy Martą Baezą Centurion. Starcie nie trwało długo bo przy stanie 4:2 dla Polki Brazylijka doznała kontuzji i wycofała się z zawodów. W kolejnej fazie turnieju mogliśmy więc kibicować całej trójce naszych szablistek. Zwycięsko z walki o czołową 16 wyszła tylko Małgorzata Kozaczuk, która pokonała wyżej notowaną Chinkę (nr 6 rankingu FIE) Shen Chen 15:9. Aleksandra Socha nie sprostała Włoszce Lorecie Gulotcie (15:10) a Bogna Jóźwiak nie dała rady liderce rankingu FIE, Sofii Velikayej przegrywając 15:5. Niestety, w następnej rundzie i Małgorzata Kozaczuk musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki, tym razem lepsza okazała się Sarra Besbes z Tunezji (15:12).

W pierwszym półfinale dzisiejszego turnieju spotkały się Velikaya i Francuzka Manon Brunet. Rosjanka przegrywała całą walkę jednak w końcówce zdołała wyrównać na 14:14 i zadała decydujące trafienie. W drugiej walce półfinałowej kolejna Rosjanka, Yana Egorian, okazała się lepsza od Ukrainki Olgi Kharlan pokonując ją 15:9. 

Mecz o trzecie miejsce rozpoczął się od prowadzenia Olgi Kharlan i tak też się zakończył. Reprezentantka Ukrainy sięgnęła po swój drugi brązowy medal IO zwyciężając Manon Brunet 15:10. W finale spotkały się dwie Rosjanki. Po wyrównanym pojedynku Mistrzynią Olimpijską i złotą medalistką została Yana Egorian, po wygranej nad koleżanką z drużyny Sofią Velikayą 15:14.

Klasyfikacja końcowa:

1.EGORIAN Yana (Rosja)
2.VELIKAYA Sofya (Rosja)
3.KHARLAN Olga (Ukraina)
4.BRUNET Manon (Francja)
5.BERDER Cecilia (Francja)
6.BESBES Azza (Tunezja)
7.DYACHENKO Ekaterina (Rosja)
8.GULOTTA Loreta (Włochy)
………………………………
16.Małgorzata Kozaczuk
18.Aleksandra Socha
32.Bogna Jóźwiak

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.