RIO 2016: MONIKA MICHALIK BRĄZOWĄ MEDALISTKĄ

Redakcja, Informacja własna

2016-08-18

Mamy pierwszy brązowy medal w zapasach, zdobyła go Monika Michalik-Rogień, pokonując 6:3 Rosjankę Innę Trażukową. Czternastokrotna mistrzyni Polski w czterech dywizjach wagowych, multimedalistka mistrzostw świata i Europy, zdobyła tym samym swoje pierwsze trofeum olimpijskie.

Polka wyszła do pojedynku bardzo skupiona i ostrożna. Pierwsza runda zakończyła się jednopunktowym dorobkiem Rosjanki, bowiem nasza reprezentantka dostała ostrzeżenie. W drugiej rundzie, Rosjanka bardzo często atakowała nagi Moniki, ale Polka świetnie wybroniła każdy z tych ataków. Dwa razy, gdy Trażukowa atakowała w ten sposób, nasza reprezentantka obeszła rywalkę za plecy, za co łącznie otrzymała 4 punkty. Dodatkowo raz przetoczyła Rosjankę, co dało jej zwycięstwo stosunkiem 6:3.

- Całe życie włożyłam w te sześć minut walki. Wiedziałam jak to jest być czwartą na igrzyskach olimpijskich, ale nie wiedziałam, jak to jest mieć brąz. Musiałam to wygrać. - powiedziała tuż po zdobyciu medalu szczęśliwa Monika Michalik-Rogień.