RIO 2016: PIOTR PAZIŃSKI O KROK OD MEDALU

Walczący w kategorii do 80 kg Piotr Paziński przegrał w 1/8 finału 2:8 z Cheickiem Sallahem Juniorem Cisse z Wybrzeża Kości Słoniowej. Ten jednak doszedł do finału, co otworzyło Polakowi szansę wywalczenia brązowego medalu.

W pierwszym starciu w repasażach, rywalem Pazińskiego był Niemiec Tahir Guelec. Polak przegrywał niemal przez całą walkę, ale w końcówce zdołał doprowadzić do wyrównania 5:5. To oznaczało konieczność rozegrania dogrywki do 'złotego punktu'. Zaatakował Piotr Paziński, który wyprowadził celny cios i wygrał cały pojedynek.

Dzięki tej wygranej Polak stanął do walki o brąz. Przegrał jednak zdecydowanie z Miladem Beigim Harcheganim z Azerbejdżanu. Rywal wyszedł na prowadzenie, prowadził już 9:0, a po kolejnym ciosie sędzia przerwał walkę.

- Starałem się, dałem z siebie wszystko, ale Azer był chyba lepiej ode mnie przygotowany na podium. Wynik na to wskazuje – mówił dla onet.pl po pojedynku Paziński.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English