WSOF 33: GAETHJE vs DUBULUBGOV

Paweł Sawicki, Informacja własna

2016-08-23

Organizacja World Series of Fighting prowadzona przez byłą gwiazdę K-1, Rey’a Sefo ogłosiła dwie walki na przeniesioną galę WSOF 33, która odbędzie się 7 października w Kansas City. W walce wieczoru niepokonany mistrz wagi lekkiej organizacji, efektowny Justin Gaethje (16-0) zmierzy się z Ozzy’m Dugulubovem (8-2). Ponadto w co-main evencie Luiz Firmono (19-6) zmierzy się z Brianem Fosterem (25-9) w starciu dwóch weteranów MMA.

Dla Gaethje będzie to jubileuszowa, 10 walka dla organizacji World Series of Fighting. W swojej karierze dla tej organizacji tylko raz nie wygrał przed czasem, notując zwycięstwo na kartach sędziów w pojedynku z owianym złą sławą Melvinem Guilardem. Ponadto wygrywał z takimi zawodnikami jak uznawany niegdyś za jednego z najlepszych lekkich na świecie, Gesisem Cavalcante, jednorękim Nickiem Newellem czy dwukrotnie po doskonałych walkach z Luisem Palomino. W ostatniej walce pokonał walczącego również na tej gali Briana Fostera.

Ozzy Dugulugbov stoczył już sześć walk dla WSOF, a pojedynek o pas zapewnił sobie wygrywając trzy ostatnie walki. W jego rekordzie próżno szukać uznanych nazwisk, można wręcz powiedzieć, że pojedynek z Gaethje będzie najważniejszym starciem dla 27-letniego Amerykanina.

Brian Foster powraca natomiast po porażce z Gaethje, a walkę o pas zapewnił sobie wygrywając turniej wagi lekkiej WSOF i korzystając z kontuzji jednego z zawodników. Ponadto jest on weteranem UFC, który na ostatnie lata kariery pojawił się w WSOF i wydaje się, że będzie to ostatnia większa organizacja, z jaką związany jest Foster. Firmino natomiast trzy razy wygrywał już w WSOF i pokonywał solidnych: Jacoba Volkmana, Tysona Griffina czy Carosa Fodora. Ponadto starsi fani MMA mogą kojarzyć go z gal organizacji Pride.