KARATE NA OLIMPIADZIE W TOKYO!

Podczas spotkania generalnego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego ogłoszono, że na Igrzyskach Olimpijskich w Tokyo w 2020 roku pojawi się kolejny sport walki rodem z kraju kwitnącej wiśni. Podczas imprezy, która odbędzie się za cztery lata zobaczymy zmagania karateków, pod auspicjami federacji WKF. To doskonała wiadomość dla wszystkich adeptów tej sztuki walki.

Podczas olimpiady w stolicy Japonii najpierw na tatame pojawią się dżudocy, a dopiero później karatecy w owianej sławą Nippon Budokan Hall. Podczas imprezy zobaczymy 8 kategorii w których będą rywalizowali najlepsi zawodnicy z całego świata. Zobaczymy trzy kategorie wagowe mężczyzn oraz trzy kategorie kobiet kumite, czyli to co fani sportów walki lubią najbardziej czyli walk. Ponadto odbędą się zawody w kata kobiet oraz mężczyzn. Ostatecznie ma być 80-ciu zawodników, 40 kobiet i 40-stu mężczyzn. Rywalizacja będzie się rozgrywać w ciągu dwóch dni.


Jest to oczywiście dobra wiadomość dla zawodników, którzy nie będą musieli uciekać w bardziej dochodowe sporty walki dla zawodowców jak kickboxing i MMA.  Szkoda  tylko, że olimpiada odbędzie się już po czasie, w którym Piotr Moczydłowski odnosił największe sukcesy. Ponadto można żałować, że zawodnik azjatyckiej organizacji MMA, ONE FC Marcin Prachnio czy gwiazda Fight Exclusive Night nie wystartuje w tej imprezie. W historii mieliśmy wielu doskonałych zawodników wywodzących się z karate w innych sportach walki. Sukcesy w K-1 osiągali: nieżyjący Andy Hug, Glaube Feitosa czy Aleksy Pitchkunov, natomiast w MMA z karate wywodzi się jeden z najlepszych fighterów w historii, Georges St Pierre czy Lyoto Machida.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.