PO WSOF 33

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2016-10-10

W piątek Kanas City odbyła się ciekawa gala WSOF 33. Niestety w ostatniej chwili wypadła walka wieczoru, ponieważ zachorował Ozzy Dugulubgov i nie stanął do walki z niepokonanym mistrzem Justinem Gaethje. W walce wieczoru pas kategorii półciężkiej po raz kolejny obronił solidny Dave Branch, który był blisko zwycięstwa przed czasem. Ostatecznie Amerykanin po 5 rundach pewnie na punkty pokonał Vinny Magalhaesa.

Joa Zeferino zaskoczył i potwierdził, że jest czołowym zawodnikiem federacji, w trzeciej odsłonie po uderzeniach stopując Jasona Highta. Udanie wrócił turniejowy mistrz Brian Foster, który niespodziewanie poddał w pierwszej rundzie Luiza Firmino. Jeden z najważniejszych pojedynków w karierze zaliczył Abubakar Nurmagomedov, który po jednogłośnej decyzji sędziów pokonał Johna Howarda, niedawno zwolnionego z UFC. Shawn Jordan nie przedłużył kontraktu z największą federacją na świecie i zaliczył już udany debiut w nowej organizacji. W tym pojedynku Amerykanin pod koniec pierwszej rundy bez problemów pokonał Ashleya Goocha.

Wspomnieć również trzeba o drugiej walce w Stanach Zjednoczonych mocno bijącego Abu Azaitara, znanego w naszym kraju z walk w organizacji KSW. Fighter reprezentujący Niemcy pewnie wypunktował doświadczonego Michaela Arranta.

Warto także wspomnieć o zwycięstwach takich zawodników jak Timur Valiev, Bekbulat Magomedov, Magomed Magomedkerimov oraz Bryce Mitchell.

Przedstawiamy również nagrania z ciekawych pojedynków tego wieczoru: