FEN 14: MARTIN CHUDEJ PRZED WALKĄ

Przedstawiamy krótką rozmowę z Martinem Chudejem, który piętnastego października na FEN 14 zmierzy się z Akopem Szostakiem. Dla 34-letniego Martina Chudeja będzie to debiut w organizacji Fight Exclusive Night, chociaż już raz był bliski występu na arenie FEN. W kwietniu ubiegłego roku miał zmierzyć się z Tyberiuszem Kowalczykiem na gali FEN 7 Real Combat, ale do walki w bydgoskiej Artego Arenie nie doszło z powodu kontuzji 'Tyberiana'.

Reprezentant Czech, podobnie jak Akop Szostak, sportowe sukcesy odnosił dotychczas w kulturystyce, jednak od wielu lat trenuje także sporty walki, uprawia boks, kickboxing oraz mieszane sztuki walki. Największe doświadczenie ma właśnie jako zawodnik MMA, w tej formule stoczył dotychczas osiem zawodowych walk w Czechach i Niemczech, wygrywając trzy z nich. Wszystkie wygrane kończył nokautami już w pierwszych rundach. W tym roku Chudej walczył już dwukrotnie, w marcu na gali IFC 4 w Lipsku, kiedy to już w 28. sekundzie znokautował Niemca Christiana Lo Re, a w czerwcu na gali EFN Global 49 w Bańskiej Bystrzycy przegrał na punkty ze Słowakiem Kristofem Nataską.

- Cześć Martin. Jak się czujesz przed kolejną walką?
Martin Chudej: Cześć, czuję się dobrze.

- Twoim przeciwnikiem będzie Akop Szostak. Co wiesz na jego temat?
MC: Akop będzie miał wielkie wsparcie u swoich miejscowych kibiców. Szostak jest pracowitym zawodnikiem, będzie chciał wygrać, ale jeśli ja będę w formie, nie przełamie mnie, aby ze mną wygrać, będzie musiał mnie zabić.

- Jakie masz plany poza najbliższą walką?
MC: Miałem walczyć już kilka razy do tej pory w Polsce. Nie mam planu, wszystko wskazuje na to, że będzie po prostu ta walka.

Rozmawiał Arkadiusz Hnida

Przedstawiamy również nagranie z ostatniego pojedynku Chudeja oraz materiał przedstawiający samego zawodnika:

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.