OTWARTE MISTRZOSTWA AZJI W KOLUCHSTYL

W dniach 6-12 października w Indonezji w Dżakarcie odbywały się VI Igrzyska TAFISA 2016. Polskę i Podlasie reprezentowała ekipa Koluchstyl. Zawodnicy wystąpili w programie Igrzysk TAFISA demonstrując naszą polską dyscyplinę Koluchstyl w formie bojowej i sportowej.

Nasza ekipa w składzie Paweł Zimnoch, Julia Łodzińska, Wiesław Karol Koluch, Magdalena Chruściel i Rafał Boryc zaprezentowała Koluchstyl w sektorze sportów walki, równolegle z pokazami orientalnych dyscyplin, między innymi takich jak: Alysh, Teakwondo, Jeet Kune Do, Pencak Silat, Thai Boxing. Polska dyscyplina spotkała się z ogromnym uznaniem i entuzjazmem ze strony innych przedstawicieli walk. Ogromnym uznaniem był fakt, że pokaz obejrzał Prezydent organizacji TAFISA pan JuHo Chang z Korei. Twórca dyscypliny Wiesław Koluch miał też okazję na rozmowę z panem Chang. Nasi Reprezentanci zostali zaproszeni na Uroczyste Otwarcie Festiwalu TAFISA 2016, gdzie mogli podziwiać różnorodność stylów i kultur przedstawicieli z ponad 130 państw zrzeszonych w międzynarodowej organizacji TAFISA.

Oprócz występu w programie TAFISA nasi zawodnicy startowali w Otwartych Mistrzostwach Azji w Koluchstyl. Nasi Reprezentanci spisali się bardzo dobrze w tych zawodach. W klasyfikacji drużynowej Polacy uplasowali się na pierwszym miejscu zwyciężając przed Indonezją i Kirgistanem /ex aequo/ i Pakistanem. Jednak dla naszych zawodników zwycięstwo wcale nie przyszło tak łatwo. Musieli oni włożyć wiele wysiłku podczas walk, by pokonać swoich kolegów z Azji, którzy bardzo intensywnie trenują Koluchstyl. I tak złote medale wywalczyli: w kategorii seniorek 64 kg – Magdalena Chruściel /Sorga Zamość/, w kategorii seniorek 74 kg – Julia Łodzińska /Sumo Koluch/, w kategorii seniorów 67 kg – Rafał Boryc /Sokół Lublin/ i srebrny medal w kategorii seniorów 109 kg – Paweł Zimnoch /Sumo Koluch/.

Obecność w Dżakarcie to czas bardzo intensywnej pracy, wielu spotkań i nawiązanie licznych kontaktów. Wiesław Koluch spotkał się z uWiceministrem Indonezji do Spraw Sport. Został również zaproszony do Ambasady RP w Dżakarcie. Nasza ekipa spotkała się z bardzo ciepłym i przyjaznym przyjęciem ze strony pana Konsula Macieja Duszyńskiego. Pan Konsul wyraził swoje uznanie dla Twórcy Stylu Wiesława Kolucha za stworzenie dyscypliny, która ugruntowała się na terenie zdominowanym przez wschodnie sztuki walki. Gościem ambasady był również Gintautas Vileita – Prezydent World Belt Wrestling Committee i Ali Akbar Hehaitu – Prezydent Azjatyckiej Organizacji Koluchstyl. Wiesław Koluch powołał nowych trenerów i sędziów Koluchstyl oraz prezydentów poszczególnych organizacji azjatyckich. Był też gościem Indonezyjskiej Akademii Koluchstyl. Już przy samym wejściu do budynku akademii wrażenie zrobił szyld z hasłem, które w przetłumaczeniu z języka indonezyjskiego brzmi: „Wspólnie robimy złotą generację Koluchstyl w bohaterstwie, lojalności, oddaniu, solidarności i wzajemnym szacunku”. Akademia mieści się przy Wyższej Międzynarodowej Uczelni w Dżakarcie. Studenci akademii dwa razy w tygodniu na zajęciach uczą się technik i zasad Koluchstyl. W Indonezji Koluchstyl wchodzi w program nauczania w szkołach. Jest to kolejny pozytywny akcent, ponieważ przyczyni się to do jeszcze większego rozwoju Koluchstyl w tym kraju. Wiele pracy miał również syn Twórcy Wiesław Karol Koluch, który przeprowadził liczne szkolenia w Koluchstyl oraz był sędzią na Otwartych Mistrzostwach Azji w Koluchstyl.

Wizyta Polskiej Reprezentacji w Indonezji to dla dyscypliny Koluchstyl kolejny milowy krok w rozwoju. Jej owocem są nowe kontakty z przedstawicielami nowych państw, które zadeklarowały chęć propagowania polskiej, jakże bezpiecznej dyscypliny. W 2018 roku zawodnicy Koluchstyl wezmą udział w Azjatyckich Igrzyskach Koluchstyl. Wydawałoby się, że rzeczą wręcz niemożliwą jest ugruntowanie się na tak trudnym terenie, gdzie na każdym kroku widać akcent starożytnych mistrzów sztuk walk. Jak wielkie wrażenie musiała wywrzeć na Azjatach polska dyscyplina, skoro zaklasyfikowana została równolegle z sztukami wschodnimi.

Ekipa Koluchstyl serdecznie dziękuje sponsorom, bez których nie mogliby reprezentować naszego kraju podczas igrzysk. Podziękowania skierowane są do Firmy KREX – Adama Malinowskiego i Jana Michalczuka, Firmy Naftan – Marcina Szymczuka, R/S Budownictwo – Roberta Skrzypkowskiego, Firmy GRAFIX – Krzysztofa Łukaszewskiego.

Czytaj więcej >>

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.