CELTIC GLADIATOR 10: NOWE ZESTAWIENIA

Czwartego listopada w Wielkiej Brytanii, a dokładniej w Londynie, powraca ciekawa organizacja Celtic Gladiator, która zorganizuje swoją 10 edycję. W karcie walk, jak i w poprzednich latach, zobaczymy wielu naszych reprezentantów, co może zaciekawić wiele osób.

W walce wieczoru zobaczymy doświadczonego Przemysława Mysialę, który podejmie Jose Toledo Canellasa. Przypomnijmy, że 'Misiek' ma już zaplanowaną walkę na FEN 15 w marcu, będzie bronił swój mistrzowski pas w Warszawie. Przemysław w poprzednim roku wrócił po dwóch latach przerwy, wystąpił w największej federacji w Rumunii. czyli RXF. Wtedy zremisował z Anatoli Ciumacem. W tym roku Mysiala w rewanżu zastopował w pierwszej rundzie Ryana White, zdobywając tym samym pas organizacji Shock n' Awe. W ostatniej walce zaskoczył na gali FEN 12,  w kapitalnym pojedynku, na dwie sekundy przed końcem walki poddał Marcina Zontka, tym samym zdobywając także pas i tej federacji. 'Jacare' w swoim dorobku ma cztery zwycięstwa i trzy porażki. Dodajmy, że Hiszpan początek miał bardzo słaby, ale poprzedni rok był udany, kiedy to w kraju na gali Cagemania 6 szybko zastopował zawodnika z Holandii, a w ostatniej walce w Wielkiej Brytanii na gali Phoenix Fight Night 28 pod koniec pierwszej rundy zapewnił pierwszą porażkę w rekordzie Jamie Soloane.

Wysoko w karcie walk zobaczymy także kolejną walkę jednego z najbardziej doświadczonych zawodników w polskim MMA, jakim jest Krzysztof Kułak. Stanie on do niełatwego zadania, bo zmierzy się z doświadczonym Vincente Dele Guerrą. Zawodnik z Częstochowy po latach kontuzji wrócił w Irlandii, właśnie w federacji Celtic Gladiator, pewnie wypunktował wtedy Łukasza Janeckiego. Następnie na KSW 25 szybka przegrał z Abu Azaitarem. Później nastąpiła kolejna przerwa i powrót 'Modela' w nowej kategorii wagowej, na KSW 34 został poddany w drugiej rundzie przez Macieja Jewtuszkę. Francuz w swoim dorobku ma dwadzieścia trzy zwycięstwa i szesnaście porażek, większość pojedynków toczył w swoim kraju, a także w Wielkiej Brytanii, w takiej federacji jak Cage Warriors. Vincent walczył ostatnio ze zmiennym szczęściem, ale udowodnił, że jest solidny. W Niemczech na gali Fight Night Merseburg 8 w niecałe dwie minuty poddał naszego reprezentanta Kacpra Karskiego. Guerra w ostatnich walkach przegrywał szybko, przez poddanie w pierwszej rundzie, ale z tak solidnymi zawodnikami jak Colin Fletcher czy John Maguire.

Swój debiut w MMA zaliczy 42-letni Tomasz Gargula, ten bokser zawodowy w debiucie stoczy walkę z doświadczonym Shaunem Lomasem. Przypomnijmy, że ten zawodnik wrócił po 11 latach do boksu, a wcześniej przebywał w więzieniu. Od tego czasu Gargula stoczył sześć walk, początkowo wyglądało to dobrze, wygrał niespodziewanie z Andrzejem Sołdrą, czy wystąpił na gali Polsat Boxing Night. Ostatnio jednak Tomek zaliczył dwie porażki przed czasem za granicą, a teraz myśli o mma, pomimo że ma sporo lat na karku. Fighter z Wielkiej Brytanii ma tragiczny rekord, ale nie jest zawodnikiem łatwym do przejścia, bo w dorobku ma dwadzieścia jeden zwycięstw i sześćdziesiąt dwie porażki. Shaun toczył pojedynki z naszymi reprezentantami, wygrał tylko po kontrowersjach z Ireneuszem Szydłowskim, a przegrywał z Marcinem Prostko, Oskarem Somerfeldem czy Marcinem Zontkiem.

Również zobaczymy Mateusza Głąba, który zawalczy z debiutującym rodakiem Adamem Chętnikiem. Zawodnik z WroX Gym zadebiutował w tym roku na FEN 10, pod koniec walki poddając Pawła Kordylewicza, a na 12 edycji w Warszawie po dogrywce wypunktował Michała Miłka.

W karcie walk zobaczymy również starcie zagraniczne, znany w naszym kraju z walki z Kamilem Łebkowskim doświadczony Ashleigh Grimshaw będzie chciał przerwać serię w starciu z Soikiem Khampasathem z Francji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.