WSOF: ZMIANA PLANÓW

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2016-10-21

Organizacja w ostatnim momencie postawiał na zmiany, odwołała dwa zbliżające się eventy. Postanowiono bowiem skupić się na gali WSOF 34, która odbędzie się trzydziestego pierwszego grudnia, w legendarnej nowojorskiej hali Madison Square Garden. WSOF szykuje na nią hitową kartę walk.

Zobaczymy trzy walki o tytuł, na razie wiemy o jednej, która została przeniesiona. Mówimy oczywiście o pojedynku w kategorii półśredniej, w którym zawalczy dwóch weteranów UFC, Jon Fitch oraz Jake Shields. Przeniesiona została także walka solidnego Yushina Okami, który będzie chciał poprawić swoją pozycję w federacji, w starciu z Paulem Bradleyem.

W walce wieczoru do swojej kolejnej obrony pasa kategorii lekkiej stanie niepokonany Justin Gaethje, który zmierzy się z niebezpiecznym Joao Zeferino. Przypomnijmy, ostatnio Amerykanin miał bronić trofeum na gali WSOF 33, jednak w ostatniej chwili z powodu choroby wypadł Ozzy Dugulubov. Justin w poprzednim roku dwa razy obronił tytuł, pokonując przed czasem w dwóch walkach Luisa Palomino. W ostatnim pojedynku Gaethje wystąpił na 29 edycji, po niecałych dwóch minutach zdemolował Briana Fostera. Brazylijczyk po kolejnych zwycięstwach w swoim kraju zadebiutował w amerykańskiej federacji w turnieju, poddając początkowo Briana Fostera i Jorge Patino. W finale jeden z zawodników był kontuzjowany i Joao stanął do rewanżu z Brianem Fosterem, tym razem przegrał w drugiej rundzie po uderzeniach. W tym roku Zeferino walczył o pas na 30 edycji, przegrał po 5 rundach z Jonem Fitchem, a w ostatniej walce niespodziewanie na początku trzeciej rundy znokautował Jasona Higha.