MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW W JUDO ZAKOŃCZONE

W dniach 22 i 23 października w katowickiej Hali Sportowej AWF-u przy ul. Mikołowskiej, rozgrywane były 60 indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów w Judo.

Złoty medal Wiktora Mrówczyńskiego (-73kg) to największa niespodzianka 1 dnia Mistrzostw Polski w Katowicach. Zawodnik ze Skierniewic walczący w barwach AZS AWF Katowice wygrał aż 6 walk.

Wiktor Mrówczyński wygrał w finale ze swym kolegą klubowym Jackiem Bryszem, a wcześniej w półfinale wygrał z brązowym medalistą Mistrzostw Świata i Europy Krzysztofem Wiłkomirskim.

Katowice to szczęśliwe miasto dla Wiktora, bowiem w 2014 roku właśnie tutaj zdobył brązowy medal MP Seniorów w wadze -73kg. Wtedy zwyciężył Krzysztof Wiłkomirski, który dziś zdobył brąz podobnie jak Paweł Zagrodnik.

W kategorii -66kg tytuł obronił Michał Bartusik, pokonując w finale Arkadiusza Makarewicza. Brązowe krążki dla Aleksandra Bety i Jakuba Zięcia, a poza podium m.in. Patryk Wawrzyczek. W wadze -60kg zwyciężył Adrian Wala pokonując w finale Bartłomieja Garbacika.

3 złoto z rzędu zdobyła Ewa Konieczny (-48kg), co nie udało się Karolinie Pieńkowskiej (-52kg). Po 2 zwycięstwach z rzędu, dziś przegrała z Agatą Perenc, ostatnio zdobywającą srebrne medale. Pod nieobecność Arlety Podolak tytuł w kategorii -57kg powędrował do 19-letniej Julii Kowalczyk, która w pokonała inną juniorkę - Annę Dąbrowską.

W finale wagi -63kg wystąpiły dwie najlepsze zawodniczki - Agata Ozdoba pokonała Karolinę Tałach, tak jak rok temu w Kielcach i 2 lata temu w Katowicach. Jeszcze na 4 sek. przed końcem walki, zawodniczka z Gdańska prowadziła na kary 2-1, by w dogrywce po 13 sek. być pokonaną przez przeciwniczkę.

20-letnia Paula Kułaga (-78kg) zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski. W najważniejszej walce turnieju w Katowicach pokonała zeszłoroczną mistrzynię kategorii +78kg Beatę Pacut przez waza-ari.

W kategorii -78kg startowało 5 zawodniczek, które walczyły systemem "każda z każdą". Paula Kułaga, wicemistrzyni Igrzysk Studenckich 2016, wygrała wszystkie 4 walki. W tej wadze zabrakło kontuzjowanej Darii Pogorzelec.

Nie startowały też najlepsze krajowe zawodniczki w wagach -70kg Katarzyna Kłys i +78kg Katarzyna Furmanek. Tytuły Mistrzyń Polski zdobyły Urszula Hofman i Anna Załęczna.

Bardzo ciekawa rywalizacja miała miejsce w męskiej wadze -90kg. Brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Europy Piotr Kuczera zdobył złoto, pokonując 3 przeciwników, a w finale swego najgroźniejszego rywala Patryka Ciechomskiego.

W wadze -81kg tytuł obronił Jakub Kubieniec po finałowym zwycięstwie z Łukaszem Błachem. W dwóch najwyższych kategoriach zwyciężali Mariusz Krueger i Tomasz Domański.

Wśród mężczyzn dominowali zawodnicy AZS AWF Katowice, którzy wywalczyli w sobotę i niedzielę 3 złote i 3 srebrne medale. Dwa złota wśród pań sięgnęły judoczki Polonii Rybnik.W klasyfikacji punktowej wygrały AZS AWF Katowice i KS AZS AWFiS Gdańsk.

Mistrzowie Polski w Judo 2016

KOBIETY:
Ewa Konieczny GKS Czarni Bytom (-48kg)
Agata Perenc KS Polonia Rybnik (-52kg)
Julia Kowalczyk KS Polonia Rybnik (-57kg)
Agata Ozdoba KS AZS-AWF Wrocław (-63kg)
Urszula Hofman MKS Juvenia Wrocław (-70kg)
Paula Kułaga TDK Trzcianka (-78kg)
Anna Załęczna TKS Judo Toruń (+78kg)

MĘŻCZYŹNI:
Adrian Wala KS AZS-AWF Katowice(-60kg)
Michał Bartusik UKJ Millenium Rzeszów (-66kg)
Wiktor Mrówczyński KS AZS-AWF Katowice (-73kg)
Jakub Kubieniec AZS AWF Katowice (-81kg)
Piotr Kuczera KS Kejza Team Rybnik (-90kg)
Mariusz Krueger WKS Gwardia Warszawa (-100kg)
Tomasz Domański KS AZS AWFiS Gdańsk (+100kg)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.