RIZUN FF: SHANE CARWIN WRACA DO MMA

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2016-10-28

W grudniu odbędzie się kolejna gala Rizin FF. Na gali ten wystąpi Shane Carwin, wrócił do MMA podpisując kontrakt z japońską federacją. Amerykanin wystąpi w turnieju Open, w którym bierze udział nasz reprezentant Szymon Bajor. Wstępnie mówi się, że możliwym zestawieniem dla byłego mistrza UFC będzie walka z byłym sumitą, albo starcie z naszym reprezentantem. Co ciekawe, 42-letni Amerykanin po trzech latach przerwy wrócił już do ringu, aby stoczyć specjalny pojedynek na lokalnej gali. Carwin w tym pojedynku walczył jedną ręką, znokautował swojego przeciwnika.

Oto materiał z tego pojedynku:

To nie koniec, także pewne już jest, że solidny Tatsuya Kawajiri zerwał kontrakt z UFC i wraca do walk w swoim kraju. Jak mówi, powodem podpisania kontraktu z największą federacją na świecie było to, że w Japonii nie było dużej możliwości walk, w mocnych federacjach. Teraz ten zawodnik przymierzany jest na sylwestrową galę, mógłby zmierzyć się ze świetnym parterowcem Kronem Gracie.

Potwierdzono również starcie doświadczonego Hideo Tokoro z Ersonem Yamamoto, który na ostatniej gali dostarczył dużo emocji. Utytułowana zapaśniczka Miyu Yamamoto podejmie Andy Nguyen, mistrzynię federacji King of the Cage. Kolejną walkę stoczy niepokonana Kanako Murata, zawalczy ona z Kanny Asakury. W Japonii mają się także pojawić - Minoru Kimura, Kron Gracie, Rena Kubota, Gabi Garcia, Daron Cruickshank i  Kizaemon Saiga.