GMC 10: MARTIN ZAWADA ZAWALCZY O TYTUŁ

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2016-10-28

Siódmego stycznia odbędzie się jubileuszowa 10 edycja największej organizacji w Niemczech, jaką jest GMC. W jednej z głównych walk tego wieczoru zobaczymy starcie o pas kategorii półciężkiej, Andreas Kraniotakes zawalczy z Marinem Zawadą.

'Big Daddy' miał złą serię trzech porażek z rzędu, kiedy to przed czasem odprawił go Andrei Arlovski i Alexei Kudin, a po decyzji sędziów pokonał go Christian Colombo. W poprzednim roku Niemiec udanie wrócił na gali GMC 6, pewnie po jednogłośnej decyzji sędziów pokonując Tassilo Lahra. W ostatniej walce Andreas wystąpił w Chorwacji na gali Final Fight Championship 21, po pewnej decyzji sędziów przegrał z Dionem Staringiem.

'King Kong' znany jest bardzo dobrze jako weteran organizacji KSW, toczył pojedynki z Krzysztofem Kułakiem, Łukaszem Jurkowskim czy Mamedem Khalidovem. Po nieudanej walce o pas federacji GMC, Zawada udanie wrócił w Polsce na gali PLMMA 31, szybko zdobywają tytuł, przed czasem odprawiając Michała Gutowskiego. Następnie miał długą przerwę, spowodowaną kontuzjami i nie tylko. Martin ostatnią walkę stoczył w poprzednim roku na M-1 Challenge 63, pewnie przegrywając po jednogłośnej decyzji sędziów z Rashidem Yusupovem.