NIKOS SOKOLIS: LUBIĘ TWARDE TESTY

Przedstawiamy rozmowę z jednym z bohaterów najbliższej gali Spartan Fight 6, która siedemnastego grudnia odbędzie się w Płocku. Jest to krótki wywiad z solidnym Nikosem Sokolisem, który w walce wieczoru spotka się z powracającym polskim talentem Oskarem Piechotą. Grek może być dobrze znany kibicom w naszym kraju z roku 2009, kiedy to przed czasem odprawił Tomasza Kondraciuka przed własną publicznością, a w poprzednim roku zadebiutował w Polsce. Wtedy 'Nitro' wywalczył pas PLMMA, pokonując przed czasem Antka Chmielewskiego, a w kolejnej walce stracił tytuł w Legionowie, przegrywając po jednogłośnej decyzji sędziów z Marcinem Naruszczką. W ostatniej walce Nikos zawalczył w Rosji na gali Akhamat Fight Show 18, wtedy przegrał po zbliżonej walce z niepokonanym Vagabem Vagabovem.

- Cześć Nikos. Jak się czujesz przed kolejną walką?
Nikos Sokolis: Cześć! Czuję się świetnie i jestem w bardzo dobrym stanie. Ciężko trenuję i inteligentnie z moim zespołem wszystko planujemy i robimy. Czuję się silniejszy każdego dnia. Cieszę się, że znów będę walczył i dam dobre show.

- Jak wyglądają przygotowania do najbliższej walki?
NS: Jestem w dobrej formie, mam lepszą kondycję, nie tak jak w ostatniej walce. Szczęśliwy jestem, mogąc walczyć z kolejnym dobrym zawodnikiem i mogąc udowodnić, że będę znów górą.

- Twoim rywalem będzie Oskar Piechota. Co wiesz o nim?
NS: Wiem, że mój przeciwnik jest twardzielem, z dobrym rekordem. Ale miałem do czynienia z bardziej doświadczonymi zawodnikami niż on. Wiem co zrobić, aby wygrać i zapewnić mu pierwszą porażkę. Chcę ponadto pokazać, że jestem lepszy. Nigdy nie odmawiam ciężkich walk i jestem gotowy do walki z Oskarem.

- Jest to twoja kolejna walka w Polsce. Jak podoba ci się w naszym kraju?
NS: Miałem kilka dobrych i złych momentów w Polsce. Lubię ten kraj i to fakt, że kibice kochają sporty walki, Polska ma wspaniałych fanów MMA. Z niecierpliwością czekam na swój kolejny dobry start w Polsce.

- Co możesz powiedzieć o walka w federacji PLMMA. Nie były to łatwe pojedynki?
NS: Stoczyłem dwie dobre walki w PLMMA. Dobrze je wspominam, mimo, że nie wygrałem w drugiej. Obaj rywale byli twardzielami i nie było łatwo walczyć. Ja lubię trudności, ponieważ są to najlepszy testy, a to jest wspaniałe, bo tylko w ten sposób mogę się sprawdzić.

- Ostatnio walczyłeś w Rosji. Czujesz się oszukany?
NS: W tej walce myślałem, że zrobiłem wszystko poprawnie, według mojego planu. Z drugiej strony powinienem był próbować skończyć walkę przed czasem. Sędziowie myśleli inaczej i postawili na Vagaba. Czuję trochę gorzki smak po tym wyniku, ale teraz jest okey. Ja teraz koncentruję się na Oskarze i zrobię wszystko co w moje mocy, aby dać dobrą walkę i wygrać.

- Jakie są twoje dalsze plany?
NS: Jak już mówiłem, nie chcę dać łatwej walki moim przeciwnikom. Lubię dobre wyzwania i udowodnienie sobie za każdym razem, że mogę dać dobrą walkę. Chcę po prostu walczyć i coraz lepiej za każdym razem się pokazywać. Taki jest mój plan na przyszłość.

- Co chcesz przekazać polskim kibicom oraz najbliższemu rywalowi?
NS: Przyjadę tak mocno przygotowany, jak tylko mogę i dam twardą walkę. Mam nadzieje, że Oskar jest na to gotowy. Więc jeśli polscy kibice MMA chcą zobaczyć wielką walkę, powinni być siedemnastego grudnia na gali Spartan Fight 6.

Rozmawiał Arkadiusz Hnida

Przedstawiamy również ostatnie pojedynki Greka:

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.