MFC 11: WSTEPNA KARTA WALK

Redakcja, Informacja własna

2016-11-03

MFC 11 'Simply The Best' to gala organizowana przez ośmiokrotnego mistrza świata K1 i muay-thai, odbędzie się 3 grudnia b.r. w Nowej Soli, w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR przy ul. Botanicznej 22. Początek gali wyznaczono na godzinę 18:00. W ringu MFC 11 'Simply The Best' zobaczymy walki na zasadach K1 i muay-thai na najwyższym sportowym poziomie. Tego dnia kibice w Nowej Soli obejrzą 10 pojedynków najlepszych zawodników z Polski, Belgii, Czech, Słowacji, Niemiec, Holandii oraz Tajwanu.

W karcie walk nie zabraknie ciekawych zestawień.

W wadze ciężkiej w ringu MFC stanie Marcin Bodnar, który na swoim koncie zanotował już 3 zwycięstwa podczas gal MFC. Trzeciego grudnia w Nowej Soli jego przeciwnikiem będzie zawodnik reprezentujący Body Gym Poprad Denis Lamanec.

Po raz pierwszy w historii gal MFC w formule Muay Thai wystąpią kobiety. W ringu MFC tylko raz mieliśmy okazję oglądać kobiecy pojedynek, na zasadach mma podczas piątej edycji walczyła najlepsza zawodniczka mma, Mistrzyni UFC Joanna Jędrzeczyk. 3 grudnia w Nowej Soli na przeciw siebie w kategorii 64kg staną dwie twarde i silne kobiety: Joanna Świątkiewicz z Żarskiego Klubu Sportów Walki i Michaela Michl z niemieckiego La familia Erfurt.

W walce na zasadach Muay Thai Maciej Zembik skrzyżuje rękawice z doświadczonym zawodnikiem reprezentującym Słowację Tomasem Tadlankiem. Zembol podczas dziesiątej edycji MFC wywalczył pas Międzynarodowego Mistrza Polski WKN pokonując Słowaka Lukasa Mandinca. 3 grudnia w Nowej Soli w ringu MFC stanie po raz szósty.

Podczas gali MFC nie może zabraknąć Michała Szmajdy, ten charakterny zawodnik reprezentujący Maku Gym podczas dziesięciu ubiegłych gal walczył aż 11 razy z czego 9 krotnie odnosił zwycięstwo. We wrześniu w Zielonej Górze Michał pokonał niemieckiego zawodnika Marcela Tratnika tym razem rywalem Szmajdy w kategorii 73 kg będzie zawodnik Pmer Kurt reprezentujący słynny holenderski Team van Roosmalen.

Sławomir Przypis w ringu MFC walczył i zwyciężał czterokrotnie. 3 grudnia 2016 w Nowej Soli w kategorii 81 kg, stanie do walki o pas Międzynarodowego Mistrza Polski WKN, jego rywalem będzie zawodnik reprezentujący Body Gym z Popradu- Erik Matejovský.

Paweł Wergi Jędrzejczyk tym razem w ringu MFC stanie do walki w niższej kategorii wagowej 78kg, a jego rywalem będzie zawodnik czeskiego TKBC Praha/ Maximus Promo Team- Matouš Kohout. Paweł w galach MFC walczył osiem razy, 6 krotnie zwyciężając. Podczas dziesiątej edycji w Zielonej Górze pokonał zawodnika z Grecji.

Walka o pas Mistrza Świata WKN, 72,6kg Łukasz "Boom Boom" Pławecki Halny Nowy Sącz vs Lello 'Sultan' Perego Belgia Osman Gym. Łukasza nowosolscy kibice mieli okazję poznać w grudniu 2009 roku, w walce z Niemcem zwyciężył na punkty. 3.12.2016 stanie w walce o tytuł zawodowego Mistrza Świata WKN.

W drugiej walce wieczoru o tytuł zawodowego Mistrza Świata WKN K1, wystąpi Tomasz Maku Makowski vs Manh Hung „Tomik” Nguyen z Taiwanu. Popularny Maku w Nowej Soli zawalczy tym razem w wyższej kategorii wagowej 62,1 kg.

Karta główna

1. Walka K1, +91 kg, 3x3 min.
Marcin Bodnar Fight Club Zielona Góra vs Denis Lamanec Body Gym Poprad Słowacja

2. Walka Muay Thai, 64 kg, 3x3 min.
Joanna Świątkiewicz ŻKSW vs Michaela Michl Hemmers Gym/ La Familia Erfurt Niemcy

3. Walka Muay Thai, 62,5 kg, 3x3 min.
Maciej Zembik ŻKSW vs Tomas Tadlanek Victory Gym Trencin Słowacja

4. Walka K1, 73 kg, 3x3 min.
Michał Szmajda Maku Gym vs Pmer Kurt Team van Roosmalen Holandia

5. Walka o tytuł zawodowego Mistrza Polski WKN K1, 81 kg, 3x3 min.
Sławomir Przypis Żytkiewicz Team vs Erik Matejowsky Body Gym Poprad Słowacja

6. Walka K1, 78 kg, 3x3 min.
Paweł Jędrzejczyk Wergi Gym vs Matous Kohout TKBC Praha Czechy/Maximus Promo Team

7. Walka o tytuł zawodowego Mistrza Świata WKN K1, 72,6 kg, 5x3 min.
Łukasz Pławecki Halny Nowy Sącz vs Lello Perego Belgia Osman Gym

8. Walka o tytuł zawodowego Mistrza Świata WKN K1, 62,1kg, 5x3 min.
Tomasz Makowski Maku Gym vs Manh Hung „Tomik” Nguyen Czechy/Tajwan