WSOF 34: DWIE WALKI O TROFEA MISTRZOWSKIE

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2016-11-03

Trzydziestego pierwszego grudnia w Nowym Jorku odbędzie się gala WSOF 34, a do karty walk dodano kolejne dwie walki o tytuły mistrzowskie.

Marlon Moraes stanie do kolejnej obrony pasa kategorii muszej, w starciu z Josenaldo Silvą. W tym roku zawodnik z The Armory dwa razy bronił swój tytuł. Moraes w tych walkach w niecałe dwie minuty przed czasem pokonał Joe Barajasa, a w ostatniej walce w rewanżu, tym razem przed czasem pokonał Josha Hilla. 'Naldo' w swoim dorobku ma dwadzieścia sześć zwycięstw i trzy porażki, większość zdobywał przed czasem. Swoją ostatnią przegraną Silva zaliczył w roku 2011, od tego czasu zdobył osiemnaście następnych zwycięstw. Josenaldo znany jest ze startów w mocnej federacji Jungle Fight.

W kategorii średniej Dave Branch także będzie próbował obronić tytuł, po raz kolejny w starciu z Lousiem Taylorem. Amerykanin w tym roku dwa razy obronił tytuł, po 5 rundach pewnie na punkty pokonał Clifforda Starksa, potem Vinny Magalhaesem. Louis w przeszłości miał w swoim dorobku walkę w Strikeforce i Bellator, a w tym roku wrócił po dwóch latach przerwy. Louis zadebiutował w WSOF i stoczył dwie walki. Błyskawicznie, bo po 29 sekundach, pokonał Cory Devela, a w drugiej rundzie poddał i zapewnił pierwszą porażkę w rekordzie Phila Hawesa.

Do karty walk dodano także walkę, która miała odbyć się na odwołanej gali. To debiut w federacji Jareda Rosholta, który niedawno zaskakująco został zwolniony z UFC, a teraz zmierzy się z Caio Alencarem. W wadze ciężkiej będzie chciał udanie wrócić były mistrz Smealinho Rama, w starciu z Jake'iem Heunem. W karcie walk znalazła się także walka w wadze piórkowej, w której Shane Kruchen zmierzy się z Jeremy Mahonem.