PO EFC AFRICA 55, LEGACY FC 62 I CW 'UNGLUGGED'

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2016-11-15

Zapraszamy naszych czytelników na przegląd wydarzeń na mniejszych galach, które odbyły się w zeszły weekend.

W sobotę w Anglii, a dokładniej w Londynie, odbyła się specjalna mniejsza gala Cage Warriors, promowana pod nazwą 'Unglugged'. W walce wieczoru pas kategorii piórkowej obronił po raz kolejny solidny Paddy Pimblett, który pewnie po 5 rundach pokonał Juliana Erose, znanego w naszym kraju jako ostatnio pogromca Marcina Wrzoska. Pas wagi lekkiej także obronił Chris Fishgold, który po jednogłośnej decyzji sędziów pokonał po trudnej walce doświadczonego Nicka Herrona-Webba. Doświadczony Matt Inman, znany w naszym kraju z walki na Xcage, zaliczył udany start, pod koniec drugiej odsłony poddając Che Millsa.

Warto także wspomnieć o zwycięstwach Lee Barnesa, Shajidula Haque, Kennetha Bergha oraz Lloyda Manninga.

W piątek w Stanach Zjednoczonych odbyła się gala Legacy FC 62. W walce wieczoru pas kategorii średniej obronił niepokonany Rafael Lovato Jr., który pod koniec trzeciej rundy poddał bardziej doświadczonego Corteza Colemana.

Warto także wspomnieć o zwycięstwach Justina Radera, Manny Muro, Braden Smith czy Emmanuel Rivera.

Przedstawiamy również najlepsze momenty z głównych walk tego wieczoru:

W piątek w Afryce odbyła się kolejna gala EFC Africa 55. W walce wieczoru pas kategorii koguciej obronił po raz kolejny niepokonany Demarte Pena, który po 5 rundach, po jednogłośnej decyzji sędziów pokonał Irshaada Sayeda. Mistrz pochodzący z Angoli to aktualnie jeden z największych talentów federacji i nie zdziwi jego transfer w najbliższym czasie do UFC. Drugie zwycięstwo zaliczył Ruan Potts, mający epizod w UFC. Tym razem w pierwszej rundzie przed czasem pokonał Brendona Groenewalda. W wadze lekkiej pas obronił Dave Mazany, który w rewanżu stanął do walki z byłym mistrzem i udowodnił wyższość nad Leonem Mynhardtem. Tym razem w trzeciej rundzie wygrał z nim po uderzeniach.